PlayerUnknown’s Battlegrounds si môže udržať status exkluzivity dlhšie

PlayerUnknowns Battlegrounds
Oznámenie časovej konzolovej exkluzivity PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox One patrilo k najväčším prekvapeniam na E3. Stále však nebolo jasné, ako dlho bude hra dostupná exkluzívne pre Xbox One a jasné to nie je ani teraz.

Podľa portálu Bloomberg totiž Microsoft a Bluehole diskutujú o predĺžení konzolovej exkluzivity. Dvojica sa už skôr dohodla na tom, aby hra vyšla aspoň v rámci Game Preview programu do konca roka 2017 s tým, že už o pár mesiacov by mohla poputovať aj na PS4.

Zdroj oboznámený s plánmi Microsoftu hovorí, že spoločnosť si zvykne zabezpečovať trojmesačnú časovú exkluzivitu na určité tituly, ak sa nerozhodne inak. Práve o takejto výnimke sa dnes diskutuje v súvislosti s PlayerUnknown’s Battlegrounds a nie je jasné, či nová exkluzivita potrvá do polovice roka 2018 alebo potrvá oveľa dlhšie. Tituly ako Rise of the Tomb Raider alebo Dead Rising 4 mali zabezpečenú ročnú exkluzivitu.

via Bloomberg

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Harbi píše:

    Mna by skor zaujimalo kedy presne bude vydane na xox

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *