Cross-platform medzi Xbox One a PS4 nemusí nikdy prísť, myslí si Phil Spencer

Minecraft
Tento rok sa okrem iného nesie v riešení cross-platform multiplayeru medzi konzolami. Zatiaľ čo Microsoft a Nintendo s tým problém nemali, Sony ako jediné s tým nesúhlasí a nechce za žiadnu cenu, aby jeho hráči mohli hrať multiplayer proti xboxerom a naopak.

K celej situácii sa už stihli vyjadriť aj tvorcovia Rocket League, hráči, médiá a dokonca aj velikáni ako Square Enix, ktorí by priniesli Final Fantasy 12 na Xbox One pod takouto podmienkou. Ako sa ale zdá, tak Sony nechce ustúpiť a nechce, aby bol multiplayer medzi Xbox One a PS4 povolený. Pesimistickú výhliadku do budúcnosti vyhlásil Phil Spencer.

Odpovedal tak na otázku redaktora Gamespotu na tohtotýždňovej Brazil Game Show. Microsoft a Sony sa snažia už dlho diskutovať o zavedení cross-playu, ale zatiaľ márne. Existuje všeobecný názor, že konzoly musia mať oddelený multiplayer a to sa snaží Microsoft zmeniť s Minecraftom – kde môžu hrať ľudia spolu bez ohľadu na to, na čo hrajú.

Preto si aj pochválil spoluprácu s Nintendom, ktoré s radosťou začalo podporovať tento koncept. Situácia so Sony je však iná, hoci sa Minecraft radí medzi tie najpredávanejšie tituly pre PlayStation. Phil Spencer aj preto odporučil Gamespotu, aby sa skôr opýtal Sony na ich postoj.

Fortnite Cross-Platform Xbox One PS4

Fortnite nedávno umožnil hráčom na PS4 a Xbox One hrať proti sebe

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *