Xbox dostane handheld – Nintendo Switch

Nintendo Switch

Microsoft sa už skôr vyjadril, že plánuje rozširovať svoje služby Xbox Live a cross-platform multiplayer za hranice konzoly a PC. A teraz vieme, kam!

Microsoft sa plánuje problematike expandovania Xbox Live venovať na GDC 2019. Tu by mala spoločnosť odhaliť svoje ambície priniesť podporu Xbox Live so všetkým, čo k tomu patrí, aj na Android, iOS a Nintendo Switch.

Nutno dodať, že Xbox Live je na mobiloch podporovaný už dnes a to hrami ako sú Minecraft či Solitaire. Zastúpenie služby je teda pozorovateľné najmä menších hrách z dielne Microsoftu. V prípade Nintenda Switch majú však hráči k dispozícii len jednu Xbox Live hru: Minecraft. To by sa v budúcnosti malo zmeniť, pretože spoločnosť chce rozšíriť Xbox Live funkcionalitu na Switchi. Nie je však jasné, či to bude súvisieť len s uvedením API pre vývojárov, alebo sa dočkáme vydania hier, ako napríklad Sea of Thieves, aj na Switch.

Čo však vieme, je, že Xbox Live API pre Switch a mobilné zariadenia umožní vývojárom dávať do svojich hier podporu achievementov, sociálnych funkcií a cross-platform multiuplayeru. Rovnako je možné, že súčasťou plánov, ako rozšíriť Xbox na Switch, bude aj streamovacia služba xCloud. Tá umožní hrať hry aj na zariadeniach s nižším výkonom, keďže sa obsah streamuje.

Minecraft Nintendo Switch Edition

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    tak dúfam, že sa v budúcnosti dočkáme nintondo hry aj na xboxe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *