Pôvodná Xbox 360 exkluzivita Star Ocean: The Last Hope sa dočká 4K remastru, exkluzívne pre PS4

Star Ocean The Last Hope
Square Enix ešte v roku 2009 vydalo štvrté veľké pokračovanie svojej série Star Ocean: The Last Hope exkluzívne na Xbox 360. Išlo len o časovú exkluzivitu a hra časom zamierila na PS3 s dodatočným obsahom.

Square Enix sa k hre rozhodlo ešte nachvíľu vrátiť a oznámilo, že titul sa dočká remastru. Bohužiaľ, 4K remaster vyjde exkluzívne pre PS4 a PC, bez zmienok o verzii pre Xbox One. Kvôli stavu časovej exkluzivity pre Xbox 360 je možné, že aj v tomto prípade sa bude jednať len o časovú exkluzivitu. Ale je faktom, že Square Enix oznámilo vydanie hry zatiaľ len v Japonsku a v tejto krajine sa Xbox nepredáva tak dobre, ako jeho hlavný konkurent.

Japonské firmy zvyknú niektoré tituly vydávať exkluzívne len pre domáci trh a len málokedy zamieria aj na Západ. Pokiaľ by sa však Star Ocean: The Last Hope dočkal západného vydania, potom je možné, že by hra vyšla aj na Xbox One, predsa len, svojou architektúrou má blízko k PC a jeho výkonnejšia verzia by so 4K rozlíšením nemala najmenší problém. Hra pobeží v 4K zatiaľ na PS4 Pro, s možnosťou nastavenia tieňov a rozmazania obrazu. Na PC okrem toho prinesie možnosť robenia screenshotov bez UI, ako aj podporu ďalších rozlíšení.

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár