Byť indie sa oplatí, program ID@Xbox zarobil už pol miliardy dolárov!

ID@Xbox
ID@Xbox oslavuje ďalší veľký míľnik. Program zameraný na pomoc indie vývojárom na platforme Xbox Live má totiž na konte už viac ako 600 hier, medzi nimi aj fenomény ako Cuphead alebo čoskoro vychádzajúci PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox.

V príprave je viac než 1 500 ďalších hier, ktoré majú vyjsť na Xbox One v nasledujúcich rokoch. O program je teda slušný záujem a pri tom, koľko už program vygeneroval peňazí, sa ani nečudujeme. Program totiž od svojho spustenia v roku 2014 zarobil viac ako 500 miliónov dolárov. V priemere to teda vychádza na zhruba 830 000 dolárov na každé štúdio, ktoré vyvinulo hru pre Xbox One a rozhodlo sa k tomu využiť program ID@Xbox.

Samozrejme že ten úspech je veľmi individuálny, keďže sa nájdu hry, ktoré slávia úspech za úspechom, a nájdu sa aj také tituly, ktoré skončia v prepadlisku dejín. Pre zaujímavosť, len Cuphead predal viac ako 1 000 000 kusov a pri cene 20 dolárov to značí, že hra priniesla vývojárom a predajcom dokopy 20 miliónov dolárov. Naproti tomu, keď som mal možnosť vyskúšať The Culling pred pár dňami, titul zýval prázdnotou a narazil som na viac botov, než hráčov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Doufám, že se nespustí lavina indie s*aček, a že si MS pohlídá alespoň základní atributy kvality.
    Ne že vznikne milión levných kopií úspěšných her.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *