Xbox Game Pass dostane 11 nových hier z programu ID@Xbox

Machinarium

Microsoft dnes odvysielal ďalšiu epizódu svojho podcastu ID@Xbox Game Pass, v ktorom sme dostali pohľad na chystanú nádielku nezávislých hier pre Xbox Game Pass.

Okrem už skôr oznámených hier tak do ponuky pribudne celkom 11 nových titulov. Za zmienku stojí, že 6 bude dostupných pre Xbox One a PC, zatiaľ čo ostatných 5 pribudnú čisto do PC verzie. Podcast tiež ponúka niekoľko rozhovorov s vývojármi zo štúdií Bloober (Blair Witch), tinyBuild (Pathologic 2, Secret Neighbor), Devolver Digital (Broforce, Ruiner, Hotline Miami, The Messenger, Hatoful Boyfriend), Thunder Lotus Games (Spiritfarer), Flight School Studio (Creature in the Well), Thorium Entertainment (Undermine), Massive Damage (Star Renegades) a s vývojárom Anthonym Tanom (Way to the Woods).

Xbox Game Pass (Xbox, PC)

Medzi hrami, ktoré nájdeme v oboch členstvách, nájdeme pomerne novú hru z dielne Team17, My Time at Portia. Táto hra vyšla len v máji/květnu a ide o 3D titul s mechanikami, ktoré sú typické pre Animal Crossing alebo Harvest Moon. Od tohto istého vydavateľa sa dočkáme aj sprístupnenia roztomilej pinballovej plošinovky Yoku’s Island Express, ktorú sme recenzovali. A do tretice sa od Team17 dočkáme aj doposiaľ najlepšej červíčej hry, Worms W.M.D.

Iné hry v ponuke už zahŕňajú roguelite taktickú hru Bad North, v ktorej budete chrániť svoje ostrovy proti vikingom. Doplní to 2D plošinovka Gonner a napokon aj tretie pokračovanie série, ktorá je dostupná v Game Passe už teraz: The Banner Saga 3. Do hry sa prenášajú rozhodnutia z predošlých dvoch častí, takže sa môžete tešiť na logické zavŕšenie príbehu, snáď bez otvorených otázok.

Xbox Game Pass pre PC

Hráči na PC sa môžu tešiť ďalších piatich prírastkov, z čoho niektoré sú už dávno dostupné v knižnici pre Xbox One. Stretneme sa tak s RPG Undertale a For the King. Doplní to akčná plošinovka Timespinner, point-and-click adventúra Unavowed a napokon česká klasika Machinarium.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *