Xbox Game Studios chcú vydávať nové hry každé 3 mesiace

Xbox Game Studios (Microsoft)

Xbox Game Studios sa na E3 rozšírili o ďalšie dve štúdiá – Double Fine Studios a Age of Empires. Aj keď, o tom druhom sme sa dozvedeli skôr dodatočne.

Celkovo tak Xbox Game Studios tvorí 14 štúdií, plus divíziu Global Publishing pre vzťahy s treťou stranou. Najčerstvejším prírastkom sú však už spomínané Double Fine Studios, ktoré stoja za hrami ako Brütal Legend či Psychonauts, ktoré sa už budúci rok dočkajú vydania druhého dielu pre Xbox One, PS4 a PC.

Bude však Microsoft ďalej expandovať? Je to možné. Šéf divízie Xbox Game Studios, Matt Booty, sa totiž vyjadril, že Microsoft má do budúcna naozaj ambiciózny plán, ktorý súvisí úzko so službou Xbox Game Pass. Spoločnosť totiž chce vydávať nové exkluzivity každé tri mesiace. Pri takomto množstve štúdií a zároveň skutočnosti, že každé štúdio má viac tímov na vývoj rôznych projektov, by sa tento plán mohlo podariť naplniť.

Spoločnosť totiž vlastní aj väčšie aj menšie štúdiá, vďaka čomu by sme sa mohli dočkať prísunu menších aj väčších exkluzivít v pravidelných intervaloch. Nemuseli by sme tak čakať na najväčšiu exkluzivitu roku 2019 až do septembra/září, čakanie by sme si mohli skrátiť práve s menšími projektami ako bude napríklad multiplayerovka Bleeding Edge od Ninja Theory. Okrem toho sa však dočkáme aj sem-tam nejakej exkluzivity od štúdií ako Bloober, ktoré pripravuje Blair Witch.

Vydávanie hier každé tri mesiace samozrejme neznamená, že by štúdiá mali na vývoj len tri mesiace. To je v hernom priemysle prakticky nemožné, hoci sa nájdu aj tituly vytvorené za pár týždňov. Príkladom toho je minuloročný Tennis World Tour, ktorý tak aj vyzerá… Microsoft očakáva, že vývoj hier by trval 2-4 roky v závislosti od veľkosti hry. Menej času má stačiť štúdiám ako Ninja Theory a Double Fine, viac času potom štúdiám ako Playground Games alebo 343 Industries.

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Tato informace je milé překvapení. Při současném počtu studií nás čekají kvanta excluzivek. Pro MS to bude logistický oříšek. Nehledě na to, že každé odložení hry znamená iks peněz ve vývoji navíc (plat vývojářů a pod).
    Ale aspoň je na co se těšit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *