Tennis World Tour sa začalo vyvíjať len pár týždňov pred vydaním

Tennis World Tour

Ak ste si už stihli prečítať našu recenziu Tennis World Tour, potom už náš názor na hru poznáte. A zdá sa, že naša kritika kvality má čo dočinenia s tým, ako bola hra vyvíjaná.

Podľa toho, čo povedali vývojári v rozhovore pre JeuxVideo.com, to vyzerá, že hru vyvinuli jednoducho preto, lebo museli. Áno, presne tak – Tennis World Tour bolo vyvinuté na poslednú chvíľu. Deadline bol pevný, hra mala vyjsť v čase začiatku Roland Garros (French Open), no len pár týždňov predtým bola hotová iba na 20%. A už šípite správne, že hru ani nestihli dokončiť. Výsledkom je zlý rating Metacritic, ešte horší u nás a tak nejak zmiešané očakávania od pripravovanej verzie pre Nintendo Switch.

Za zmienku rozhodne stojí, že vývojári, aj keď uvarili paškvíl, sa nevzdávajú. Už teraz potvrdili, že sa v roku 2019 dočkáme novej verzie, ktorá bude lepšia. Otázne je, že či pôjde o bezplatný update alebo si za kvalitu budeme musieť zaplatiť. Predsa len: titul, ktorého rating sa udržuje v červených číslach, sa predáva za maloobchodnú cenu 50€, teda za cenu, ktorá je v tejto chvíli 2,5-krát vyššia, než za akú si kúpite FIFA 18.

Bigben Interactive navyše spravil aj inú vec, pre ktorú možno niektoré obchody v budúcnosti nebudú ochotní spolupracovať s týmto vydavateľom. V mnohých prípadoch totiž nastavil obchodnú zmluvu tak, že predajcovia nemôžu vrátiť to, čo kúpili. A tak má Bigben istých 500 000 predaných kusov. Je to špinavosť? Jednoznačne. Pretože Bigben takto nechutne okradol obchody o milióny dolárov.

via ResetEra

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *