Japonská herečka oznámila, že pracuje s Microsoftom na novej hre

Xbox Japan

Microsoft už niekoľko rokov hovorí o snahe angažovať sa aj v Japonsku a v tamojšom hernom priemysle. Výraznejšie sme to mohli začať pozorovať minulý rok, keď sme sa dočkali oznámenia príchodu sérií Yakuza, Kingdom Hearts a Final Fantasy na Xbox.

Okrem toho si Microsoft zabezpečil marketingové práva na dvojicu hier pre Xbox Series X, Yakuza: Like a Dragon od SEGA a Scarlet Nexus od Bandai Namco. A zdá sa, že spoločnosť sa plánuje angažovať v tamojšom hernom priemysle ešte viac. V talkshow Matsuco Conference sa objavila správa, podľa ktorej japonská herečka Tsubasa Honda spolupracuje s Microsoftom na hre, ktorá má vyjsť v roku 2021.

V rozhovore sa vyjadrila, že „táto hra je jej sen“ a „Microsoft môže podporiť realizáciu tohto sna“. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť by mala predstaviť pripravované hry pre Xbox One a Xbox Series X. Je tu šanca, že medzi nimi uvidíme aj japonskú first-party exkluzivitu. Konieckoncov, objavili sa špekulácie aj o tom, že Microsoft chce kúpiť niektoré japonské herné štúdio, rovnako tak ako aj štúdio v Poľsku. Tu sa domnievame, že pôjde o Bloober Team, tvorcov hier Layers of Fear 1/2, Blair Witch a chystanej Xbox exkluzivity The Medium.

via Famitsu

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár