Xbox exkluzivita The Ascent ohlasuje svoj dátum vydania!

The Ascent

Jedna z úplne prvých ohlásených exkluzivít pre Xbox Series X|S už pozná svoj dátum vydania. Cyberpunkovo ladená RPG strieľačka dorazí nielen naň, ale aj na Xbox One a PC už 29. júla/července 2021. Navyše, titul bude dostupný v deň vydania v službe Xbox Game Pass.

Samotný titul The Ascent je sci-fi cyberpunkovou akčnou RPG, ktorú možno hrať buď osamote alebo s kamarátmi v co-ope. Odohráva sa v rovnomennom svete vybudovanom a ovládaným korporáciou The Ascent Group. Ako jeden z jej zamestnancov máte svoje istoty, všetko sa ale zmení vo chvíli, keď firma z neznámeho dôvodu prestane fungovať a o jej umelý svet sa začnú zaujímať konkurenčné firmy a zločinecké syndikáty. Hráči sa tak musia vyzbrojiť a bojovať o prežitie v dystopickom survival svete.

Hra sľubuje dystopický otvorený svet, klasické RPG mechaniky vrátane možností budovania a rozširovania svojej postavy, možnosť streľby dvomi zbraňami naraz, kvalitný naratív a tiež bezprecedentnú vertikalitu sveta.

Jedná sa o vôbec prvú hru z dielne 12-členného švédskeho štúdia Neon Giant. Nezávislé štúdio sa pýši skúsenými ľuďmi, ktorí pracovali na sériách ako Gears of War, Wolfenstein alebo Bulletstorm. Štúdio len nedávno oslávilo svoje tretie narodeniny, a práve v týchto dňoch sa blíži k dokončeniu svojho prvého titulu. The Ascent pobeží v 4K 60fps na Xbox Series X. Dostupný bude buď cez Xbox Game Pass, alebo sa bude dať zakúpiť za 29,99€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *