Yakuza: Like a Dragon ohlásená ako launch titul pre Xbox Series X

Stalo sa niečo, s čím sme úprimne nepočítali. V minulosti Microsoft odmietol značku Yakuza od vydavateľstva SEGA, pretože to nebola zrovna taká značka, akú by chcel na Xboxe.

Podobný názor na vec malo aj Nintendo, ktoré bolo vtedy (a stále je) ťahúňom rodinnej konzolovej zábavy, takže uňho je názor celkom pochopiteľný. Yakuza sa tak na dlhé roky stala exkluzívnou značkou pre PlayStation a veci sa začali meniť len tento rok.

Iba tento rok totiž SEGA vyda a vydá tituly Yakuza 0, Yakuza Kiwami 1 a Yakuza Kiwami 2 na Xbox One, Xbox One X a Windows 10 s podporou Game Passu. A prekvapením je, že nová Yakuza: Like a Dragon bola ohlásená ako launch titul pre Xbox Series X.

Najnovší diel mafiánskej série sa vydá iným herným štýlom a odohráva sa v Yokohame. Sleduje príbeh pešiaka nízkoprofilovej rodiny, Ichibana Kasugu, ktorého zradil a prenechal napospas smrti človek, ktorému veril najviac. Hra sľubuje dynamické RPG súboje a možnosť budovania vlastnej pechoty. Hráči budú môcť levelovať v 19-tich „povolaniach“, ktoré majú mať ďaleko od tradičných RPG prvkov. Ichiban môže byť bodyguard, hudobník alebo šéfkuchár. Vyzerá to navyše, že hra ponúkne otvorený svet, v ktorom môžeme čakať „takmer nekonečné“ množstvo minihier, bočných misií alebo automaty Sega s klasickými hrami.

Titul Yakuza: Like a Dragon bude podporovať Smart Delivery a teda vyjde nielen na Xbox Series X, ale aj na Xbox One a tiež je plánované vydanie na Windows 10. Verzia pre Xbox podporuje cross-save.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *