Ako vyzerá Xbox Series S?

Xbox One S Xbox One X Comparison

My, a mnohí iní usúdili, že keď má Xbox Series X tvar vežičky, menší a lacnejší Project Lockhart, ľuďmi označovaný aj ako Xbox Series S, bude „kocka“.

My sme pri navrhovaní konceptu „kocky“ stavali najmä na tom, že zariadenie bude mať menej výkonu a nebude mať mechaniku, vďaka čomu nebude potrebovať toľko miesta. Nezamysleli sme sa však nad tým, že Microsoft v snahe znížiť výrobnú cenu na minimum zvolí tradičnú jednu celú základnú dosku, kým pre Series X zvolil dve základné dosky, každú s inými kľúčovými komponentami.

Tento princíp je síce pre zachovanie kompaktných rozmerov Series X kľúčový, ale je aj drahší: dve dosky znamenajú dlhšiu výrobu a nutnosť testovania oboch kusov, čo sa nepriaznivo odráža na jej výrobnej cene. Klasická, jednotná základán doska je lacnejšia, čo ovplyvňuje aj výsledný tvar lacnejšej „Lockhart“ konzoly. Zhodujú sa na tom Brad Sams a Jez Corden, dvaja poprední leakeri z prostredia Xboxu.

Kým Sams z webu Thurrott potvrdil, že Microsoft odporúča zamestnancom prenášať Lockhart v tele pôvodného Xbox One alebo Xbox One X, Jez Corden zverejnil na Twitteri vyjadrenie, podľa ktorého sa konzola veľmi podobá na Xbox One S All-Digital Edition. Teda na verziu bez mechaniky, ktorú Microsoft vydal experimentálne začiatkom minulého roka a stala sa jednou z najpopulárnejších verzií Xboxu vôbec.

Ku konzole sa opäť vyjadril, už niekoľkýkrát po sebe Tom Warren z The Verge. Najprv priblížil, že konzola má ponúkať 7,5GB RAM na hry, SSD a rovnaký procesor ako Xbox Series X. Ponúkne však menej výkonnú grafiku, zrejme s výkonom 4 teraflopy, zato s podporou ray-tracingu a DirectX 12 Ultimate, čo sú kľúčové súčasti novej Xbox architektúry.

Menej výkonu neznamená však, že by konzola nejako ovplyvnila kvalitu hier na Xbox Series X. Rozdiel je totiž ten, že Series X je striktne 4K konzola, kým Series S je konzola pre väčšinu hráčov, ktorí majú Full HD televízor. Pre takých by bola 4K konzola úplne zbytočná a zbytočne drahá, zvlášť keď by hráči nemohli využiť jej plný potenciál. Warren na Twitteri zverejnil aj to, že konzola ponúkne 20 CU jadier miesto 12-tich, ktoré má Xbox One S.

No a pokiaľ ide o dizajn a rozmery, tam Microsoft údajne odporúča vývojárom, aby konzolu kamuflovali ako Xbox One X, pôvodnú Xbox konzolu alebo aj Xbox One S. Čo znamená len jedno: pôjde o rozmerovo najmenšiu konzolu novej generácie. Podľa zdrojov serveru WindowsCentral vyzerá veľmi, veľmi podobne dnešnému Xbox One S bez mechaniky, s Expansion Slot portom a zrejme v šedej farbe. Vo firme je vraj konzola označovaná ako Xbox Series S alebo Xbox Series ES.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár