Spoluzakladateľ Mixeru verí, že vypnúť ho bolo správne

MIcrosoft Mixer

Matt Salsamendi mal len 19 rokov, keď Microsoft od neho a jeho kamaráta Jamesa Boehma odkúpil Beam a premenoval ho na Mixer. Obaja sa zároveň stali pracovníkmi Microsoftu, firmu opustili koncom minulého roka.

Stalo sa tak len približne 3/4 roka predtým, ako Microsoft oznámil, že služba Mixer tento mesiac definitívne skončí. A hoci to streamerov a divákov môže mrzieť, jeden zo spoluzakladateľov služby si myslí, že vypnúť ju bol správny krok. V rozhovore s Geekwire povedal, že si je vedomý toho, že vypnúť Mixer prinesie komplikácie pre streamerov, ktorí si na ňom postavili živobytie.

V konečnom dôsledku však služba stála toľko peňazí a mala tak veľké problémy konkurovať Twitchu a YouTube, že ju jednoducho nemalo cenu držať nažive. To isté v konečnom dôsledku povedal Satya Nadella, šéf Microsoftu. K vypnutiu služby povedal, že za to môže nízka popularita, ktorá sa prejavila v čase pandémie a karantény, kedy bolo mnoho ľudí doma. Kým služby ako Twitch zvýšili svoju popularitu o viac ako 2,5-násobok, popularita Mixeru vzrástla len o žalostných 0,3%,

Microsoft oznámil, že PC hráči budú môcť streamovať cez službu Facebook Gaming. Zároveň dodal, že Facebook bude jedným z miest, kde bude využitý rýchly protokol FTL z Mixeru na streamovanie hier zo služby Project xCloud. Takisto potvrdil, že Xbox nebude obsahovať Facebook Gaming aplikáciu. Konzoloví hráči tak budú môcť streamovať priamo z konzoly na Twitch. Jeho problémom je však nízka odozva.

Keď si to tak zhrnieme, Microsoft v podstate vstupuje do novej generácie konzol s čistým štítom: dvomi novými konzolami, hernou streamovacou službou a so spätnou kompatibilitou s hrami a príslušenstvom pre Xbox One. Nebude však podporovať TV cez HDMI-In, vlastnú streamovaciu službu Mixer a otáznik visí nad Kinectom.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár