Predstavujeme House of Ashes: Tretiu hru zo série The Dark Pictures

Tretia hra zo série Dark Pictures Anthology, ktorá nesie názov House of Ashes, je konečne odhalená. Trailer na túto hru ste mohli vidieť už v predchádzajúcej hre, Little Hope, a to po jej dohratí. V prípade, že ste do série noví a chceli by ste začať od začiatku, odporúčame našu recenziu – The Dark Pictures: Man of Medan

Dej sa odohráva v roku 2003 na blízkom východe, v Iraku, v oblasti dávnej Mezopotámie. Vaše hlavné postavy sú vojaci, ktorí bojujú práve v tejto oblasti a snažia sa zabrániť používaniu chemických a nukleárnych zbraní. Počas výsadku vás napadnú nepriateľskí vojaci a vy sa prepadnete pod zem, do starého mezopotámskeho chrámu. Naši vojaci tu prebudia starovekých obyvateľov, ktorí lačnia po krvi. Objaví sa tu dokonca aj soška Pazuzu, ktorú verní fanúšikovia hororových filomv určite poznajú.

Hra nám stále ponúka hrať za 5 postáv a odkrývať tak ich príbeh. Jednej z vojačiek dokonca prepožičala svoju tvár a hlas známa Disney herečka, Ashley Tisdale.

Autori sa tentokrát inšpirovali monštrami z H.P. Lovecraftových románov, konkrétne spomenuli Mountains of Madness (V horách šialenstva) a taktiež filmami Votrelec, Predátor a Pád do tmy, ale aj skutočnými historickými udalosťami a osobnosťami.

Vo finále pre nás pripravili aj novinky, ktoré hra prinesie a akým spôsobom bude rozprávať a odkrývať svoj príbeh. Mechaniky ostali podobné, stále nás čakajú quick time eventy, stále je tu možnosť vybrať si rôzne odpovede na otázky alebo situácie, zdieľanie príbehu online medzi kamarátmi, prípadne offline mód, vďaka ktorému bude môcť hrať až 5 ľudí, ktorí sa budú nachádzať v jednej miestnosti. Zaujímavou novinkou je aj rôzny single player, a to v podobe 2 druhy kampane, ktoré majú názov Theaterical Cut a Curator’s Cut. Theaterical Cut je akoby hlavný dej z pohľadu hlavných postáv, no v Curator’s Cut hráme za iné postavy, ktoré stretneme aj v hlavnom prábehu, a spoznávame práve príbeh týchto postáv.


AVŠAK, tvorcovia sa rozhodli vypočuť prosby fanúšikov a komunity a zrušili jednu veľmi, aspoň pre mňa, otravnú vlastnosť. Odstránili fixnú kameru, takže kameru konečne ovládate vy a má celých 360° otáčania a pridali aj tlačítko na aktivovanie baterky. Používanie baterky má ale nevýhodu, pri jej používaní ste pomalší a zraniteľnejší, no bez nej skoro úplne slepí. Taktiež pridali možnosť zvoliť si obtiažnosť hry. Táto obtiažnosť sa bude týkať práve Quick Time Eventov. Vo finále tvorcovia ešte upravili výzor hry pre next-gen konzoly.

Hra má výjsť na PC, Xbox Series S|X, Xbox One, Playstation 4 a Playstation 5 tohto roku.

Si xboxer a chceš dostávať echo o tom najpodstatnejšom z Xbox sveta? Sleduj nás na Facebooku a Instagrame.

Hidan-kun

Moje meno je Michal, som z Bratislavy Hráčom som už od svojich 12 no vždy som mal doma len počítač, vďaka čomu vyzerá môj Steam, Origin a Uplay tak, ako ženské šatníky. Konzolu som mal donedávna len jednu a to PSP, teraz mám Xbox One S. Nemám uprednostnený žáner hier, ale priznám sa, že strategické, tower defense a turn-based hry sú pre mňa veľmi náročné a veľakrát som to s nimi vzdal. Počúvam prevažne metal a rock.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *