The Long Dark vyšlo na Windows 10, ale bez podpory Play Anywhere

The Long Dark
The Long Dark po troch rokoch vývoja konečne vyšlo z programu Game Preview a vývojári tak mohli hru formálne vydať na vytúžené platformy. Po svojom debute v Steam Early Access zamierila v roku 2015 aj na Xbox One a v roku 2017 aj na PS4.

Launch však sprevádzala jedna tichá zmena, o ktorej Hinterland Games neinformovali. Hra mala totiž už skôr prisľúbenú podporu pre Xbox Play Anywhere a teda mala vyjsť aj na Windows 10. V auguste/srpnu však hra vyšla len na Xbox One a akékoľvek zmienky o Windows 10 a Play Anywhere zmizli. Vývojári však tento debakel napravili, aj keď len čiastočne.

Hra sa konečne objavila aj v ponuke Windows Store, kde sa dá kúpiť za cenu 34,99€. Stále tu však chýba podpora pre Play Anywhere, čo dosvedčuje aj to, že sa jedná o dva odlišé listingy a nikde sa neobjavuje logo Xbox Play Anywhere. Vo výsledku si tak hráči môžu v prípade záujmu kúpiť hru aj na PC, ale zaplatia za hru druhýkrát a nedostanú veci ako synchronizácia savov alebo jednotný zoznam achievementov.

The Long Dark
The Long Dark
Price: Free

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár