Hry a ďalší obsah už môžete darovať priamo cez Xbox Store

Windows Store icon

Xbox Store po vyše 10 rokoch existencie získal to, čo od neho hráči toľko požadovali. Až doteraz sme v ňom mohli nakupovať hry len pre seba, teraz však môžeme darovať hry a ďalší obsah aj svojim známym.

Microsoft testoval funkciu niekoľko týždňov, teraz ju sprístupnil pre všetkých. Okrem hier je možné darovať aj Season Passy, DLC a ďalšie rozšírenia hier. Jedinou výnimkou je darovanie mikrotransakcií. To nefunguje a Microsoft vylúčil, že by niečo také bolo v pláne. Na druhú už to, čo môžu hráči darovať teraz, bohate stačí.

Funkcia sa dá totiž využiť aj v prípade, že ide o zlacnenú hru. Tu však platí obmedzenie – zlacnené hry a obsah sa dá kúpiť a darovať len dvakrát behom 14 dní. Rovnako tak je obmedzené medzinárodné darovanie. Nie všade sú totiž rovnaké ceny a svoje by o tom vedeli povedať počas týždenných zliav Deals with Gold aj naši bratia česi. Práve kvôli cenovým rozdielom je možné darovať obsah z Xbox Store len v rámci regiónu, v ktorom žijú obaja hráči.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár