DayZ vyjde na PS4, ale až po vydaní Xbox One verzie

DayZ
Bohemia Interactive sa minulý týždeň znovu pripomenula, keď oznámila, že má stále v pláne vydať DayZ na Xbox One. Nikde sa však neuvádza verzia pre PS4 a to nechalo niektorých hráčov v údive, či hra vôbec niekedy vyjde na túto platformu.

Bohemia Interactive preto cez Twitter dodala, že hra vyjde aj na PS4, ale až po dokončení Xbox One verzie. Dôvodom pre skorý launch na Xbox One je hlavne jeho Preview program, vďaka čomu môžu mať xboxeri skorý prístup k hre počas jej vývoja. Podobným smerom sa uberá aj ďalšia obľúbená multiplayerovka, PlayerUnknown’s Battlegrounds, ktorá vychádza už budúci týždeň na Xbox.

Xbox tak má potvrdenú časovú exkluzivitu DayZ. Otázkou ale ostáva, ako dlho tento stav potrvá? Vývojári tvrdia, že by hru radi vydali na PS4 ešte v roku 2018. Na druhú stranu, prvé zmienky o vydaní DayZ na Xbox sa objavili už v roku 2014 a vydanie bolo naplánované na rok 2016. Vývojári tiež nevylučujú cross-platform multiplayer medzi Xbox One a PC, ale táto možnosť nie je momentálne prioritou. Či sa objaví, o tom bude rozhodnuté až neskôr.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Zajímavá informace. Jestli se objeví použitelná verze, tak vyzkouším.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *