Microsoft prestal vyrábať Kinect Adapter pre Xbox One

Kinect Adapter Xbox One S
Čo vyzeralo spočiatku ako dočasná, sviatočná nedostupnosť Kinect adaptéru, sa ukazuje ako definitívny koniec Kinect senzoru pre Xbox One. Spoločnosť totiž prestala vyrábať adaptér, ktorý umožnil prepojiť Kinect s Xbox One S, Xbox One X alebo Windows 10.

„Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli ukončiť výrobu Xbox Kinect Adaptéru, aby sme sa mohli začať plne sústrediť na nové, fanúšikmi žiadané herné doplnky pre Xbox One a Windows 10,“ uviedol hovorca Microsoftu pre server Polygon. Spoločnosť ale odmietla prezradiť, aké hardvérové doplnky pripravuje. Jedno je však isté – Kinect už definitívne skončil.

Začiatok konca prišiel už v novembri/listopadu 2015. Vtedy spoločnosť vydala softvérový update, ktorý okrem nového rozhrania odstránil pohybové ovládanie menu a pridal možnosť ovládač Cortanu s pomocou headsetu. Neskôr, v roku 2016, keď Microsoft začal predávať Xbox One S, z konzoly zmizol port pre Kinect. Microsoft zareagoval tak, že začal vyrábať adaptér a až do marca / března 2017 ho dodával úplne zadarmo, pokiaľ o to užívatelia prejavili záujem. Adaptér bol ešte niekoľko mesiacov v predaji, ku koncu roka 2017 sa ale po ňom akoby zľahla zem. Teraz už vieme, prečo.

Kinect Adapter

via Polygon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *