Bungie chce napraviť reputáciu Destiny 2 a zmení Eververse

Destiny 2
Bungie to opäť raz poriadne prehnalo. Kým inde sa sviatky oslavovali v duchu vianočnej pohody a bláznivých eventov ako je guľovačka, Destiny 2 si prichystalo festival mikrotransakcií.

Hra čelila kritike pre mikrotransakcie už skôr, ale na Vianoce sa celá záležitosť vyostrila. Špeciálny trojtýždňový event The Dawning priniesol do univerza Destiny 2 hotovú kolekciu itemov, ktoré sa dali získať – presne tak – loot boxami. Celkovo pribudlo 59 itemov, ktoré sa dali odomknúť iba v rámci eventu, čo zahŕňalo rôzne legendárne kusy brnenia, zbrane alebo aj vesmírne lode a klzáky z kategórie Exotic.

Problém bol ale v tom, že zatiaľ čo iní vývojári sa hráčom zavďačia sezónnymi odmenami, Bungie postavilo celý systém na ekonomike a na tom, aby z kreditných kariet hráčov vymačkalo maximum. Hráči mohli odomknúť každý týždeň len 6 itemov ukrytých v 3 engramoch, takže dokopy mohli získať len 18 z 59 položiek. Samozrejme aj to len v prípade, že by im z engramov padlo vždy niečo iné.

Bungie tak už pár dní po konci vianočného eventu zverejnilo post, v ktorom sľubuje zmeny vo fungovaní Eververse. Štúdio vraví, že systém je dnes nepredvídateľný a preto Bungie rebalancuje hru, aby hráči získavali viac odmien za aktivity. „Ghosti, Sparrowy (klzáky) a lode, ktoré boli predtým dostupné len cez Bright Engrams, budú zahrnuté do odmien,“ dopĺňa. Okrem levelovania tiež hráči dostanú nové možnosti, ako získavať Bright Engrams behom gameplayu. Platí to aj pre engramy dostupné len v eventoch. Takisto pribudne viac možností, ako si priamo kúpiť vytúžené itemy.

Ukazuje sa teda, že Bungie sa na systéme mikrotransakcií kvalitne popálilo. Dokonca až tak, že kedysi nádejná hra a nádejné štúdio sa dnes topia vo vulgarizmoch a snahe priblížiť sa tomu, čím ešte pred pár rokmi bývali. Mimochodom, Destiny 2 pre Xbox One viete momentálne predať za celkom slušné peniaze cez ProGamingShop.

Destiny 2 Remove Eververse

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *