Xbox-exkluzívna MOBA Gigantic končí

gigantic
Iba pár dní po tom, čo Epic Games oznámili koniec PS4 exkluzivity Paragon, dostáva žáner MOBA ďalšiu ranu. Tentoraz z prostredia Xboxu – Gigantic končí.

Náznaky možného konca Xbox-exkluzívnej MOBA hry Gigantic sa objavili už koncom minulého roka, keď bolo zatvorené štúdio Motiga, ktoré sa o hru staralo. Podľa vtedajšieho tvrdenia to však vyzeralo, že Gigantic bude fungovať naďalej, ale bez väčšieho množstva vývojárov. Inak povedané, že ju bude vydavateľ udržovať pri živote. To je pravda, no nie na dlho. Na oficiálnej stránke hry sa totiž objavila správa, že januárový update je posledným updatom hry a už 31. júla/července budú vypnuté servery.

Nejednalo sa o ľahké rozhodnutie, avšak počet hráčov v dnešnej dobe už nie je taký, ako si Motiga a vydavateľ Perfect World predstavovali. Môže za to celkový úpadok MOBA žánru, ktorý je vytláčaný novým Battle Royale fenoménom na čele s PUBG a Fortnite, kvôli ktorému Epic ukončil Paragon. Verní hráči Giganticu budú môcť aj naďalej hrať počas nasledujúcich mesiacov a ako bonus, všetok platený obsah bude k dispozícii celkom zadarmo, bez mikrotransakcií. Zahŕňa to aj najnovšiu postavu, T-Mat. Záverom sa chcú vývojári poďakovať za prejavenú podporu zo strany fanúšikov aj hráčov, ktorí hre dali šancu.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *