Rocket League obdrží podporu Xbox One X až koncom roka

Rocket League
Rocket League má už nejaký čas potvrdenú podporu Xbox One X, tá však bola odložená na koniec roka. Dôvodom je, že sa Psyonix musí sústrediť na kopu iných vecí, ktoré hráči ocenia viac.

Štúdio sa plánuje už tento mesiac zamerať na novú funkciu Tournaments, ktorú rovno sprístupní v beta verzii. Inak sa začne 7. sezóna a najlepší hráči tej predošlej dostanú odmeny, pribudne nový crate a RLCS fanúšikovské odmeny. V marci/březnu hra dostane nové prémiové DLC s licenciou, ako aj špeciálny jarný event. Najneskôr v apríli/dubnu funkcia Tournaments opustí betu a stane sa plnohodnotnou súčasťou hry, vďaka čomu budú môcť hráči organizovať vlastné Rocket League turnaje.

Jarný update prinesie možnosti ako zoskupovanie položiek, lepšie filtrovanie, vyhľadávanie a usporadúvanie, či možnosť nastaviť si Team Quick Chat Only alebo vypnúť notifikácie, ktoré upozorňujú napríklad na blížiaci sa koniec zápasu. Pribudnú funkcie týkajúce sa kvality internetového pripojenia, ktoré tiež pomôžu Psoynix lepšie optimalizovať multiplayerový prvok hry.

Rocket League Tournaments Logo

Špeciálne potom Nintendo Switch dostane grafický update. Na výber bude Performance Mode, kde hra beží pri 60fps v dynamickom 720p alebo 900p rozlíšeni v závislosti od toho, či beží v docku alebo v handheld režime. Dostupný bude aj Quality mód, v ktorom hra beží v natívnom 720p alebo 1080p pri 30fps s pridanými vizuálnymi efektami.

Neskôr cez leto a vo zvyšku roka sa chystajú nové arény, nové funkcie, updatovaný systém progresie (XP budú opäť relevantné) a hráči budú môcť počas hrania získavať Decryptory. Pozoruhodnou novinkou bude možnosť vytvárať cross-platform party, kde celé partie budú môcť hrať medzi Xboxom, PC a Nintendo Switch. A samozrejme je tu na koniec ohlásená aj podpora pre Xbox One X, avšak počítať s ňou môžeme v neskoršej časti roka 2018.

Rocket League®
Rocket League®
Developer: ‪Psyonix LLC‬
Price: 19,99 €+

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *