Metal Gear Survive posúva mikrotransakcie do nových extrémov

Metal Gear Survive
Po odchode Kojimu netrvalo dlho, než Konami oznámilo nový diel s názvom Metal Gear Survive. Ako už z názvu vyplýva, je to survival titul odohrávajúci sa krátko po udalostiach Metal Gear Solid 5 a je založený predovšetkým na co-ope.

Znamená to teda, že si vytvoríte svoju postavu a idete hrať. Ale čo v prípade, že si to so svojou postavou rozmyslíte a chcete hrať za inú po boku svojej? Potom si pripravte peniaze. Konami totiž si za vytvorenie nového profilu učtuje 10€. Respektíve, nový save stojí 1 000 Survival Coinov, čo je prémiová mena a suma, ktorú musíte zaplatiť za najbližšiu možnú čiastku (1150SC) je 10€. Konami plánuje takto trestať hráčov v prípade, že chcú hrať za viaceré postavy. Na to môžu mať hráči rôzne dôvody – chcú si povedzme skúsiť hru s kamarátom, ktorý je ešte na začiatku, zatiaľ čo vy ste už so svojou partiou v pokročilej fáze hry.

Hry ako Borderlands alebo GTA Online vám to umožnia prakticky zadarmo, no zdá sa, že Konami plánuje hráčov za takúto “drzosť” trestať. Pripomíname len, že firma zároveň vyrába hazardné pachinko automaty pre kasína a existujú domnienky, že slúži japonskej mafii na pranie špinavých peňazí.

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    to je hnus. toto teda nekupujem!!!

Pridaj komentár