Tento týždeň prináša na Xbox One až 12 hier!

Deep Rock Galactic
Prelom mesiacov bude skutočne bohatý na hry! Na Xbox One ich totiž v priebehu nasledujúcich siedmich dní zamieri hneď 12, z čoho tri nesú status časovej exkluzivity.

27.02.

Týždeň noviniek odštartuje v utorok s trojicou hier. V hre Immortal Redneck hráči zažijú vskutku kuriózny zážitok – v roli turistu sa vďaka nadprirodzenému javu dostávajú do starovekého Egypta, kde sa s ním tamojšie tvorstvo a obyvatelia nekašle. Platí to však aj obrátene, náš turista rozhodne neprichádza v mene Verejnosti proti násiliu. Nemá ďaleko od starej dobrej FPS-ky.

Immortal Redneck
Immortal Redneck
Developer: Crema
Price: $19.99

V ten istý deň vychádza aj závodná hra Gravel. V nej sa môžu hráči zúčastniť piatich súťaží, v ktorých môžu dominovať a stať sa ultimátnym kráľom off-roadu. Hra je vylepšená pre Xbox One X. A takisto sa bude dať vychutnať online. Doplní to re-release de Blob 2 (?? / ??), ktorý vyšiel pôvodne v roku 2011 a zamieril si to aj na Xbox 360. Ak ste si ale hru v priebehu posledných 7 rokov nevychutnali, potom máte možnosť vstúpiť do jej zafarbujúceho sa sveta v najbližších dňoch.

28.02.

Poznáte to ráno, keď sa so svojimi štyrmi kamarátmi zobudíte vo vesmíre a bojujete proti mimozemskej AI menom WarSwarm? Tak presne o tom je Riffstar Raiders, co-op strieľačka, v ktorej nechýbajú perky, lootovanie, upgradovanie vesmírnych lodí a 9 ťažkých misií, v ktorých zachránite galaxiu. Odtiaľ sa presuniete do procedurálne generovaných jaskyní v Deep Rock Galactic, ktorý vstupuje do programu Xbox Game Preview ako časová exkluzivita. Opäť ako partia, no zmeníte výbavu. Nestačí len strieľať všetko, čo sa pohne. Treba ťažiť, treba raziť cestu vpred a treba svoj tím podporovať rôznymi spôsobmi. A zabíjať veľké pavúky a iné tvory, ktoré by ste na Zemi hľadali len ťažko.

Deep Rock Galactic
Deep Rock Galactic

Hlbšie v zemi sa žáner prudko mení a víta vás gotický horor s prvkami ťahovej RPG, Darkest Dungeon. V ňom ako skupina rytierov, mágov či zlodejov cestujete kryptami, dungeonmi a na povrchu prekliatými lesmi. Ale tým deň nekončí. Ešte pred fajrontom si vás vezme do kancelárie GLaDOS, vraj chce prehodnotiť vaše testovanie. A dá vám príležitosť si ho zopakovať v Bridge Constructor Portal. A ako sa hovorí, aj večer by ste mali vedieť ovládať abecedu. A tak ako I budete hľadať jeho 25 stratených kamarátov v zbierke 75 neobvykle náročných levelov v titule Switch or Die Trying.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal
Developer: Headup Games
Price: $14.99

02.02.

S odchýlkou jedného dňa sa prehupneme do nového mesiaca a v ňom nás čaká kolekcia 6 hier. Ako už viete, tak medzi nimi nájdeme porty hier TurokTurok 2, ktoré vyšli ešte koncom 90. rokov na Nintendo 64. Teraz sú pripravené dať staršiemu publiku trochu old-schoolovej nostalgie v podobe zabíjania dinosaurov v roli indiána schopného cestovať v čase. A nechýbajú ani rotačné gulomety a tak podobne. Obe hry vychádzajú ako časová exkluzivita na Xbox One.

Turok
Turok
Developer: Nightdive Studios
Price: $19.99

Ďalšou hrou toho dňa bude akčná adventúra Mulaka odohrávajúca sa v prostredí severného Mexika, inšpirovaná kultúrou Tarahumara. Hra vychádza z bohatej mytológie regiónu a sľubuje epický zážitok v roli šamana Sukurúame, ktorý sa postaví bohom, aby zachránil svoju krajinu. Sekunduje mu titul The Story Goes On kombinujúci prvky perma-death, náhodného generovania sveta a hack-n-slash, pričom je to celé doplnené o príbeh ukrývajúci sa v knihe pomäteného spisovateľa.

Mulaka
Mulaka
Developer: Lienzo
Price: $19.99

Ak ale takýto titul neodpovedá vašim očakávaniam, možno vás zaujme Shoppe Keep. V ňom môžete manažovať svoj obchod snov a zistiť, aké to je. Začínate s obmedzeným množstvom tovaru a je na vás, aby ste expandovali. Musíte efektívne naceniť tovar a naaranžovať vizuál predajne tak, aby ste zaujali čo najviac zákazníkov. Hra, z ktorej by si nejeden obchodník mohol vziať aj nejakú tú cennú inšpiráciu. A zavŕši to oficiálne vydanie Pit People. Co-op adventúra s prvkami ťahovej stratégie vystúpi z Game Preview programu.

Shoppe Keep
Shoppe Keep
Developer: Excalibur Games
Price: $12.99

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *