Microsoft prezentuje nové zjednotené UI pre Xbox na konzoly, PC a mobily

New Xbox Experience 2020

Náznaky toho, že sa blíži zjednotenie užívateľského zážitku naprieč Xbox aplikáciami, sme tu mali už skôr. Začalo to vydaním novej aplikácie Xbox Game Pass (beta) pre PC, ktorá ponúka čisté a prehľadné rozhranie s oblými okrajmi a priesvitnosťou.

Toto rozhranie je už dnes dostupné v mobilnej Xbox Game Pass aplikácii a pred nejakým časom sa objavilo aj v testovacej verzii Xbox Store aplikácie pre Xbox One. Nie je to náhoda. Toto rozhranie, a jeho dizajnové prvky, na čele s priesvitnosťou a zaoblenými rohmi, bude dostupné onedlho aj na konzolách Xbox One a Xbox Series X, ako aj v ďalších aplikáciách platformy Xbox. Novinkou budú aj animované pozadia pre Xbox Series X a farebné motívy s gradientom.

Nový dizajn Xbox Store aplikácie na Xbox One a Xbox Series X

Užívatelia tiež budú mať možnosť aktivovať si v nastaveniach svojho profilu zobrazovanie Avatara, vďaka čomu sa snáď tieto digitálne identity stanú opäť kľúčovou súčasťou zážitku tak, ako tomu bolo na Xboxe 360. Kľúčovou novinkou je aj nový font, ktorý je už teraz prítomný v aplikácii Xbox Game Pass pre PC aj mobilné zariadenia.

Microsoft načrtol aj ďalšie vylepšenia. Medzi nimi nájdeme 50% rýchlejšie načítavanie Domovskej obrazovky po zapnutí Xboxu, a takmer o 30% rýchlejší pri návrate z hry. Systém navyše teraz využíva o 40% menej pamäte, než v minulosti. Xbox taktiež potvrdil vývoj úplne novej Xbox aplikácie pre mobily. Jednou z jej noviniek je, že nové záznamy z hier sa automaticky prenesú do vášho telefónu, odkiaľ ich môžete zdieľať na Facebook a iné sociálne siete.

Pohľad na (pripravovaný) dizajn mobilných aplikácií Xbox, Xbox Family Settings a Xbox Game Pass

Party a Chat sekcie boli zjednotené ako na Xboxe, tak v novej mobilnej aplikácii, aby bol váš prístup ku komunikácii s priateľmi čo najjednoduchší. Celkovo je nové rozhranie výsledkom dlhoročnej spolupráce medzi vývojármi a komunitou insiderov, ktorí reagovali a zasielali podnety na vylepšenie dizajnu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *