Windows Mixed Reality sa dočkala viacerých noviniek

Acer Windows Mixed Reality Development Edition

Zatiaľ čo užívatelia Oculusu Rift boli v uplynulých 24 hodinách vytrhnutí z virtuálnej reality vďaka chybe s neplatným certifikátom, Microsoft pracoval na oznámení nových funkcií pre headsety s Windows Mixed Reality.

Spoločnosť oznámila, že v rámci jarnej aktualizácie Windows 10 prinesie aj niekoľko vylepšení, ktoré sa týkajú špecificky VR. Prvé zmeny sú už teraz dostupné v aktualizácii Preview Build 17115 dostupnej pre účastníkov Insider programu. V rámci neho sa môžu užívatelia tešiť na viacero noviniek, ku ktorým patrí aj úplne nový virtuálny apartmán.

Užívatelia mali doposiaľ k dispozícii len jednu VR lokalitu, a to Cliff House. Okrem luxusnej vily na útese sa užívatelia WMR budú môcť presunúť do novej lokality Skyloft. Užívatelia sa môžu presúvať medzi obydliami cez ponuku Miesta v menu Štart. Ďalšou novinkou je podpora haptickej odozvy pre SteamVR hry, zahrnutej v pohybových ovládačoch.

V súvislosti so SteamVR prichádza ešte jedna novinka – zlepšená optimalizácia, ktorá sa odrazí na výrazne nižšej spotrebe grafickej pamäte. Takisto došlo k zlepšeniu výkonu u ukážky živého videa v Mixed Reality Portal na ploche. Ďalšou novinkou je možnosť robiť screenshoty držaním tlačidla Windows a následním stlačením triggeru.

Setup odteraz poskytuje detailnejšie informácie o problémoch s kompatibilitou USB 3.0 ovládačov a grafických kariet. Tiež bolo aktualizované automatické nastavenie výkonu tak, aby poskytovalo optimálny zážitok. Defaultné nastavenie sa však dá obísť cez ponuku Nastavenia – Mixed Reality – Displej headsetu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *