A Way Out mohla byť Xbox exkluzivita, vývojári nakoniec prešli pod EA

A Way Out
Vývojári zo štúdia Hazelight tento rok príjemne prekvapili co-op titulom A Way Out, ktorý stavia na spolupráci a komunikácii medzi dvojicou hráčov. Titul z programu EA Originals vyšiel na Xbox One, PC a PlayStation 4, no nemuselo tomu byť tak.

Josef Fares v novom rozhovore pre IGN totiž prezradil, že štúdio Hazelight bolo veľmi blízko k podpisu zmluvy s Microsoftom. V rámci nej mala byť hra vydaná len na Xbox One a Windows 10. Štúdio sa však nakoniec rozhodlo prejsť pod EA a to z celkom prekvapivého dôvodu. Hazelight sídli v Štokholme a práve tam má viacero pobočiek aj EA – medzi nimi aj DICE. Aj samotný výkonný viceprezident EA Patrick Söderlund je švéd a tak bolo diskutovanie s EA v konečnom dôsledku výhodnejšie.

Nutno tiež dodať, že štúdio si vybavilo veľmi dobré podmienky. Po úspechu hry Brothers: A Tale of Two Sons si totiž dokázali vydobiť nezávislosť do takej miery, že aj keď hru vydalo EA, 100% zisku ide vývojárom zo štúdia Hazelight. Vďaka nezávislosti mohli zároveň vývojári realizovať to, čo je na tejto hre také výnimočné – možnosť zahrať si s kamarátom cez internet bez toho, aby musel vlastniť hru. V rozhovore tiež pochválil Phila Spencera, šéfa Xboxu, že je skvelým človekom s veľkým nadšením pre hry.

A Way Out

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *