2K má v pláne oživiť BioShock, Mafia 4 by mohla zamieriť do Vegas

BioShock
Je to už pomerne dávno, čo sa na trhu objavil nový BioShock. Naposledy sa mohli hráči tešiť dielu Infinite, ktorý vyšiel ešte v roku 2013. Odvtedy sa hráči dlho dožadovali pokračovania, na miesto toho sa dočkali ľadovej sprchy, že štúdio Irrational Games bolo zatvorené.

K jeho zatvoreniu došlo aj napriek veľkej popularite hry a série ako takej, ktorá len s tromi titulmi, z čoho prvý vyšiel exkluzívne na Xbox 360 a Windows, predala 25 miliónov kópií. 2K Games však na značku nezabudli, tvrdí reportér Kotaku, Jason Schreier. Najnovšie vraví, že 2K predsa len chystá nový BioShock a jeho vývoj prebieha v prísne tajnom štúdiu v San Franciscu. Je tiež možné, že na hre nepracuje Ken Levine. Ten totiž momentálne pracuje na novom, originálnom projekte pod štúdiom Ghost Story Games.

A ako sa darí štúdiu Hangar 13? Po vydaní Mafie 3 to nie je to pravé jahodové. Titul síce po vydaní získaval hodnotenia na úrovni 80 až 85 bodov, no netrvalo dlho a skĺzka do priemeru so 60-tkovým ratingom. Recenzenti hru chválili (my nie, pozn. red.), hráči s ňou však spokojní neboli a výsledok sa má tak, že zamestnanci prišli o prémie. Odvtedy sa štúdio snaží zúfalo prísť s ďalším projektom.

Jedným z nápadov bolo, že by sa Mafia 4 odohrávala v 70. rokoch v Las Vegas. Poprvýkrát by sme sa tak v hre dočkali menšieho časového rozostupu a hra by ešte viac nadväzovala na predošlú časť, než doterajšie. Ďalšou zaujímavosťou je, že sa štúdio pokúsilo navrhnúť aj špionážnou akciou odohrávajúcou sa v rozdelenom Berlíne v 80. rokoch. Nápad s akčnou hudobnou hrou bol nakoniec zrušený.

Množstvo vývojárov štúdio Hangar 13 kvôli neistotám opustilo štúdio dobrovoľne, boli prepustení a niektorí už začali pracovať na tajnom BioShock projekte. Štúdio by sa malo pritom podľa informácií nachádzať len hneď vedľa kancelárií Hangar 13.

Mafia 3

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár