Microsoft naznačil príchod Halo: The Master Chief Collection na PC

Halo The Master Chief Collection
Napriek tomu, že sa Microsoft snaží byť zadobre s množstvom hráčov, v určitých prípadoch tomu tak nie je. Čerstvým prípadom je, že 343 Industries právnou cestou požadujú zrušenie a stiahnutie projektu ElDewrito z obehu.

Projekt ElDewrito vyšiel len nedávno a v podstate mal jediný účel – vrátiť hráčom zrušené Halo Online pre PC. Hra vyšla ešte v roku 2014 v spolupráci medzi Microsoftom, 343i a Sabre Interactive. Malo ísť o titul dostupný exkluzívne pre ruský trh, časom došlo k pozastaveniu vývoja na neurčito. Halo Online sa medzitým podľa tvorcov dostalo za hranice cieľového publika, kvôli čomu musel Microsoft podať sťažnosti pre porušenie DMCA. to isté platí aj pri súčasnom ElDewrito projekte, ktorý využíva modely, textúry a časti zdrojového kódu zrušenej hry, ktorá nebola nikdy uvoľnená ako open-source. To je dôvod, prečo sa Microsoft rozhodol zasiahnuť.

Spoločnosť si však cení úsilie modderov, rovnako ako pri iných komunitných projektoch. Tie zahŕňajú napríklad mód Halo Custom Edition, ktorý rozširoval pôvodnú hru (a vyžadoval originál) alebo Installation 01. Ten využíva vlastný engine a má “požehnanie” od 343 Industries. Záverom listu chce štúdio vyjadriť, že je otvorené spolupráci na oficiálnom Halo pre PC. Zrejme tak došlo k predčasnému potvrdeniu Halo: The Master Chief Collection pre Windows 10.

Takýto projekt by možno ani neprekvapil, vzhľadom k tomu, že sa vývojári začali intenzívne venovať tejto kolekcii a zmenili engine, značnú časť zdrojového kódu a pridali podporu 4K pre Xbox One X. A práve na naznačenie príchodu TMCC na PC upozornil samotný Phil Spencer cez Twitter.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

2 komentáre

  1. Jogurtik píše:

    Hmmmm, jsem proti tomu. Halo měla být výjimečná hra pouze na Xbox, nikoliv pro PC verze.

  2. bambin píše:

    Presne tak,nepaci sa mi ze only xbox hry su vsetky aj na PC.Preto su PS hry a aj Nint.hry tak vynimocne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *