Tales of Vesperia sa dočká remastru

Tales of Vesperia
Tales of Vesperia sa radí medzi tie lepšie kúsky v portfóliu Xbox exkluzivít. Pôvodná hra vyšla ešte v auguste/srpnu 2008 exkluzívne na Xbox 360. Výnimkou bolo, že hra vyšla aj na PS3 o mesiac neskôr, no len v Japonsku.

Globálne však išlo o Xbox 360 exkluzívnu JRPG a po rokoch to vyzerá, že sa k nej opäť vrátime. Zahraničný portál Gematsu tak súdi na základe informácií, ktoré obdržal od viacerých zdrojov. Podľa nich by malo Bandai Namco predstaviť remaster Tales of Vesperia: 10th Anniversary Edition práve na tohtoročnej E3. Vzhľadom k minulosti hry a užšej spolupráci Microsoftu s Bandai Namco môžeme čakať, že sa tak stane práve na Xbox konferencii.

Dokonca už skôr aj sám Phil Spencer povedal, že je treba, aby Microsoft prehĺbil spoluprácu s japonskými vývojármi. Bandai Namco patrí medzi nich a že to Microsoft myslí vážne, aspoň po stránke marketingových dohôd, sme mohli vidieť minulý rok pri ohlásení titulov Dragon Ball FighterZ a Code;Vein na Xbox E3. No pokiaľ ide o Tales of Vesperia, nie je jasné, či pôjde o exkluzivitu alebo či si ToV po 10 rokoch zahrajú aj hráči na iných platformách.

Gematsu ďalej objavilo skrytú, heslom chránenú doménu tov10th.tales-ch.jp vlastnenú spoločnosťou Bandai Namco.

via Gematsu

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár