Anthem ukazuje recyklovaný trailer, nový gameplay a dátum vydania

Anthem
Ako sa čakalo, tak na tohtoročnej EA Play konferencii sme sa dozvedeli viac o chystanej MMO Anthem. Takzvaný zabiják Destiny, ako ho už stihli nazvať niektoré médiá a fanúšikovia, sa ukázalo v novom gameplayi, ohlásilo zrejme definitívny dátum vydania a trailer, ktorý viacmenej zhrnul to, čo už o hre dávno vieme.

Začnime tým trailerom. Ten bol v podstate len kinematickým zostrihom minuloročného gameplayu z Xbox E3 konferencie, kde sme videli hráčske mesto, lietanie s jetpackom, plávanie v zatopených jaskyniach a tiež nejaké to bojovanie proti veľkým monštrám alebo robotom. Našťastie, ohlásenie hry neskončilo len tým!

Anthem rozpráva príbeh o civilizácii na vzdialenej planéte Tarsis, ktorá sa vyznačuje spektakulárnou prírodou. Tento svet kedysi stavali bohovia, ale už ho nestihli dokončiť. To dalo priestor monštrám a prírodným úkazom, aby tvarovali jej vzhľad. Otvorený svet Tarsisu si vychutnáme aj mimo misií, keďže sa v ňom budeme môcť pohybovať ako Freelanceri. Svet je však nebezpečný a preto budeme musieť nosiť obleky Javelin, ktoré sú dostupné v štyroch classoch – Ranger, Colossus, Interceptor a Storm. Viacmenej klasika: Ranger je skvelý na 1v1, Colossus nosí ťažké kalibre a ostatní, no, viete si domyslieť. Zásadnou zmenou však je, že hráči si budú môcť kedykoľvek zvoliť ten class, ktorý im najviac vyhovuje v danej situácii. Tým pádom, class nie je viazaný na postavu, ktorú si vytvoríte!

Očakávať tiež môžeme kampaň plnú unikátnych a pamätihodných postáv. Príbeh si môžeme užiť ako Solo, tak v Co-ope s kamarátmi, kedy bude obtiažnosť o niečo vyššia, ale nie tak, aby odradila zelenáčov tohto žánra. Hraním si odomkneme vylepšenia pre Javeliny, ako aj pre zbrane a výbavu. Všetko ponúkne veľké možnosti customizácie a za plnenie mílnikov dostanete špeciality. Mimochodom, Anthem ponúkne mikrotransakcie, no len na prémiové skiny. Hra neobsahuje loot boxy ani žiaden platený obsah, ktorý by takéhoto hráča zvýhodnil po silovej stránke.

K hre sme mohli ďalej vidieť prvý gameplay, ktorý nám ukazuje misiu Scars and Villainy, kde musíme vyšetriť udalosti v Blackshore lokalite. Stretneme sa aj s World eventmi, ktoré zahŕňajú napríklad boss fighty s obrovskými bossmi. No a nakoniec, Anthem vychádza 22. februára 2019 na Xbox One, PS4 a PC. Anthem tiež ukázalo svoj key art, kde sme si ale nemohli nevšimnúť obrovskú podobnosť s prvým Destiny, respektíve jeho finálnym vydaním „Destiny: The Collection„.

Hra dostane ako štandardnú, tak špeciálnu 90-eurovú Legion of Dawn edíciu, ktorá ponúkne niekoľko bonusov. Zahŕňajú Legion of Dawn Legendary Armor Pack & Weapon a Legendary Gear Attachment pre Rangera, Legendary Armor Packy pre Colossusa, Storm a Interceptora, ako aj digitálny soundtrack. V rámci predobjednávok tiež hráči dostanú VIP prístup do demo verzií a „Founder“ banner k profilu hráča.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *