BattleBlock Theater končí s komunitnými funkciami

Battleblock Theater
Štúdio The Behemoth na svojom twitteri potvrdilo, že po piatich rokoch existencie na Xbox 360 a Xbox One je pomaly čas, aby ich exkluzivita pomaly skončila s online podporou.

BattleBlock Theater bolo vydané už v apríli/dubnu 2013 a odvtedy jeho hráči vytvorili tisíce vlastných levelov cez Community Theater. Ich obrovské množstvo umožnilo tvorcom zatučiť, že každý týždeň boli v sekciách Furbottom’s Features a Arena Features ukazované iné komunitné playlisty. Dokonca to umožnilo každý týždeň prinášať nové špeciálne bonusy. Raz museli zachrániť väzňa, inokedy sa bonus objavil po vstupe do online časti hry. Playlisty a unlocky boli vyberané každý týždeň a updatované tak rýchlo, ako sa len dalo.

Prekvapením pre tvorcov bolo, keď Microsoft oznámil Xbox One. Vtedy nebolo jasné, že či sa im ešte vyplatí ďalej podporovať hru, ale neskoršie oznámenie spätnej kompatibility spravilo svoje. Vďaka nej si hra získala úplne nových hráčov, ktorí hru ešte predtým nehrali. Po piatich rokoch je však čas, aby pomaly došlo k vypnutiu online služieb, čo znamená, že hráči teraz majú ešte niekoľko týždňov na to, aby odomkli špeciálne bonusy a komunitné levely. Na nich je tiež závislých niekoľko achievementov, ktoré súvisia s hodnotením levelov alebo ich prechádzaním. Preto, ak ste achievement hunteri, je najvyšší čas si pohnúť! Servery sa vypínajú už 25. júna/července.

Vývojári zároveň oznámili, že budú každý deň rozdávať tri špeciálne unlocky a to len tak, že vstúpite do online módu hry. Po vypnutí serverov nebudú prístupné nasledujúce časti hry: Novinky v hlavnom menu, Furbottom’s Features (Solo, Co-op), všetky komunitné playlisty v Community Theater (Solo, Co-op, Arena), uploadovanie playlistov.

Tieto funkcie však zostanú zachované: Story (Local, Online), Arena (Local, Online s pôvodnými levelmi), všetci odomknutí väzni, Level Editor (lokálne hranie), Trading, Leaderboards a Achievementy.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *