NBA Live 19 prehĺbi interakcie, prekope AI a kladie dôraz na tímovú hru

NBA Live 19
EA nevenovala na svojej konferencii veľkú pozornosť NBA Live 19. Hra však bola predstavená, videli sme trailer, ale na viac informácií sme si museli počkať na oficiálnom webe hry. A tam sme sa toho dozvedeli podstatne viac.

Tohtoročné NBA Live bude pokračovať v šľapajoch predchodcu a opäť ponúkne systém The One, ktorý bude len a iba o nás – hráčoch. Tešiť sa môžeme na nový príbeh, ktorý ponúkne ešte hlbší zážitok vďaka väčšej miere interakcií. Kým minulý rok to bolo najmä o tom, ako ste odpovedali v rozhovoroch, v NBA Live 19 to už bude aj o rôznych rozhodnutiach mimo kurtu, postoju voči iným hráčom (napr. hra vie, že sa často posmievate súperovi) a dáva nové možnosti reagovania na priebežne sa vyvíjajúci scenár. Ten je ovplyvnený len a iba predošlými rozhodnutiami hráča.

Na výber bude aj tento rok z dvoch foriem basketu. Prítomná bude The League, čiže liga NBA. Jednotlivé rozhodnutia hráča budú mať vplyv na celú profesionálnu kariéru a dokonca aj na osobný život hráča. Môže si vybrať, kde chce hrať, akých chce mať sponzorov a v neposlednom rade budovať svoj sociálny profil. Basketbal má totiž svoju vernú komunitu a je len na hráčoch, ako sa k tejto komunite postavia – a či majú na to, aby sa stali influencermi. Hra priebežne ukladá tie najlepšie momenty a pripomína ich formou prenosu na ESPN, respektíve jej hernej verzii. Platí však jedna vec: buď najlepší. Systém odmien v The League bude tento rok štedrejší, odmeny budú aj za hranie proti konkrétnym hráčom, podanie určitého výkonu a prezenciu na sociálnej sieti.

NBA Live 19

Nechýba ani režim The Streets. No kým pred rokom to bolo o Pro-Am League, kde sme sa zúčastnili turnajov ako The Goodman, Dyckman League alebo Drew League, tento rok to dotiahneme na ulice po celom svete. Aj preto sa nová streetbalová kariéra volá The Streets World Tour a zúčastníme sa v nej aj turnajov v Paríži, Rio de Janeiro a ďalších mestách. Platí, že iný kraj, iný mrav a tak môžeme rátať s rôznymi pravidlami, chovaním hráčov a aj odmenami na týchto globálnych kurtoch. Po multiplayerovej stránke to doplnia živé eventy Livestrike s exkluzívnymi odmenami vrátane vzácnych tenisiek a šnúrok. Hráčov, ktorých porazíte, budete môcť regrutovať do svojho tímu.

Rozšírila sa aj customizácia. Hráči majú na výber viac účesov a tetovaní a veľmi veľký prínos predstavuje ICON Progression systém. Odomyká nové možnosti stratégie, výrazne prehlbuje zážitok a dáva možnosť učiť sa od legiend alebo aktuálnych velikánov NBA. Nadobudnuté schopnosti sa dajú modifikovať počas hrania a pretože ide o progresívny systém, hráči si postupom časú odomknú exkluzívne odmeny v podobe rôznych jedinečných dresy, tenisky alebo animácie ku schopnostiam.

Načal som to už vyššie, tak poďme rovno k meritu veci. Áno, NBA Live 19 je viac o sociálnom gameplayi a svoj podieľa na tom má novinká Build Your Squad. V nej si môžete vytvoriť svoju vlastnú 5-člennú basketbalovú partiu. Môžete do nej regrutovať súčasných hráčov NBA aj legendy a spoločnými silami tak bojovať proti súperom v ceste za globálnou online dominanciou. So svojim tímom je možné hrať v režimoch The Streets aj The League, no samozrejme najväčší význam majú v online. EA otvorene priznáva, že sa pri tejto novinke inšpirovala online RPG a staršej sérii NBA Street. Tímu budú prispôsobené živé eventy tak, aby ponúkali čo najviac interaktivity.

NBA Live 19

A v neposlednom rade došlo na veľké technologické vychytávky. Jednou z nich je Real Player Motion systém, s ktorým sa stretneme aj v Madden NFL 19. Jedná sa o systém realistických animácií pozostávajúci z tisícov pohybov, prerobených kostier hráčov a vylepšených modelov. Všetko je teraz na seba naviazané a výsledkom sú plynulé a pritom realistické pohyby. Systém vraj najviac vyniká v prípadoch, kedy hráč nosí loptu a rozhodne sa zmeniť smer alebo útočiť. Systém tiež umožnil tvorcom zakomponovať do hry precízne pohyby konkrétnych hráčov, ako sú LeBron James, Kyrie Irving alebo James Harden.

Tešiť sa môžeme aj na Interaktívne prostredie. Hráči môžu loviť loptu v dave alebo na lavičke, prípadne môžu nechtiac naraziť do kameramana alebo bariér. V streetbale sa môžu dokonca hádať so súpermi alebo divákmi a dokonca fanúšikovia môžu začať oslavovať s hráčmi ich úspechy! Súvisí s tým aj nová Dynamická AI, ktorej chovanie bude odpovedať realite. Ak sa súper rozohní, hráč to pocíti. Rôzni športovci vás alebo vašich spoluhráčov môžu urážať a ak vyprovokujete nesprávneho vy, potom je tu možnosť, že sa do vás tento hráč obuje. Môže faulovať, nadávať vám ešte viac a tak ďalej. Jednoducho, môžete si proti sebe poštvať AI!

NBA Live 19

Určite poteší vylepšená 1v1 hra, ktorá už nie je limitovaná len na hráča s loptou, ale aj na hráča bez nej. A pekným bonusom sú hodiny dynamického komentára s mesačnými aktualizáciami. Vďaka tomu budú komentáre vždy čerstvé a neomrzia.

Na záver len doplníme, že NBA Live 19 vychádza 7. septembra/září. Už 19. augusta/srpna ale bude k dispozícii bezplatné demo.

NBA Live 19 Boxart

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *