EA reaguje na Game Pass, predstavila Origin Access Premier

Origin Access Premier
Služba EA Access na Xbox One sa ukázala byť veľkým prínosom a nie sme ďaleko od pravdy, keď povieme, že sa ňou inšpiroval aj Microsoft v prípade Game Passu.

Obe služby spočiatku ponúkali prístup k veľkej knižnici titulov, ktoré vyšli pred nejakým časom. EA Access však ponúkal aj možnosť zahrať si, aspoň po dobu 10 hodín, čerstvé novinky a to dokonca týždeň pred vydaním. Toto je vec, ktorú neskôr Microsoft pojal po svojom. Xbox Game Pass totiž po novom obsahuje všetky exkluzivity v deň ich vydania. Pravdaže to neprešlo len tak – kvôli tomuto benefitu služba zdražela, aspoň v našom regióne, z pôvodných 6,99€ / 149Kč na súčasných 9,99€ alebo 259Kč mesačne.

Toto je vec, ktorou sa EA práve čiastočne inšpirovala. Stalo sa tak v súvislosti so službou Origin Access na PC. Electronic Arts pre ňu predstavili prémiovú nadstavbu Origin Access Premier, ktorý ponúkne prístup k omnoho väčšej knižnici hier. Premier členstvo totiž navrch existujúcej ponuky titulov pridáva 100+ hier nielen z portfólia EA. Znamená to, že hráči na PC si tak budú môcť zahrať ktorúkoľvek hru, ktorá vyšla napríklad pred 10 rokmi alebo dokonca horúcu novinku. A áno, pôjde o plné hry! EA garantuje, že súčasťou služby budú aj hry Battlefield V, FIFA 19, Anthem a Madden NFL 19, ktoré je po 10 rokoch prvou hrou zo série, ktorá vyjde aj na PC. Dostupné budú aj hry ako A Way Out alebo Unravel Two.

Pravda, prémiové členstvo bude stáť podstatne viac. Kým štandardný EA Access, respektíve Origin Access stojí len 3,99€ mesačne alebo 24,99€ ročne, Premier bude stáť 14,99€ mesačne alebo 99,99€ ročne. Je to teda podstatne viac, než koľko hráči zaplatia za, povedzme, Xbox Game Pass. Na druhú stranu, to ročné členstvo sa zdá byť cenovo oveľa výhodnejšie. Prémiová služba bude spustená toto leto, ale už teraz má byť vo vybraných regiónoch dostupná skúšobná verzia.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. Marcel píše:

    A na xboxe to nebude to by ma dosť naštvalo?

Pridaj komentár