Microsoft ohlásil niekoľko noviniek zo sveta Xbox Game Pass

Xbox Game Pass May New Games
Microsoft na E3 ukázal, že jeho služba Game Pass môže naozaj fungovať ako Netflix herného priemyslu. Spoločnosť si totiž dohodla partnerstvá s ďalšími štúdiami na vydaní hier cez Xbox Game Pass.

Výsledkom toho je, že už dnes budú dostupné v ponuke Xbox Game Pass zadarmo na stiahnutie veľké hry od Ubisoftu a Bethesdy, menovite Tom Clancy’s The DivisionFallout 4The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Nutno dodať, že v čase písania článku tieto hry ešte neboli dostupné v ponuke a tak nevieme povedať, na ako dlho tu budú dostupné.

Microsoft sa zároveň dohodol na vydaní niekoľkých ID@Xbox hier cez Xbox Game Pass. V deň vydania si tak predplatitelia budú môcť stiahnuť hry ako Warhammer: Vermintide 2AshenAfterpartyPhoenix Point. V budúcnosti to potom doplnia ohlásené first-party exkluzivity z dielne Microsoft Studios, vrátane Forza Horizon 4Crackdown 3Gears of War 5Halo: The Master Chief Collection. Tá dorazí do ponuky neskôr v roku 2018, zrejme už ako prerobená One X + Play Anywhere verzia.

Veľmi veľkou technologickou novinkou je FastStart. Pre predplatiteľov služby Xbox Game Pass bude dostupná vylepšená forma Ready to Launch, s ktorou bude hranie hier až dvakrát rýchlejšie. Funkcia využíva machine learning na to, aby identifikovala, aké súbory sú v danej chvíli najdôležitejšie a prioritizuje ich stiahnutie, aby ste si mohli už po chvíli zahrať aspoň prvú časť svojej vytúženej hry. Na to, aby hra využívala FastStart, nie je treba zásah zo strany vývojára, keďže všetko robí umelá inteligencia na serveroch Microsoftu.

FastStart bude uvoľnený už v rámci júnového/červnového systémového updatu. Na úvod bude prítomný len pri pár hrách a aj to len v anglickej verzii. Postupne sa bude funkcia rozširovať aj o ďalšie tituly a jazykové lokalizácie. Microsoft neskôr zverejní aktualizovaný zoznam titulov s podporou FastStart.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Momentálně mám GP za 20 kč, ale nejpozději 2.10. si jej koupím za plnou cenu (Forza Horizon)….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *