Davy Jones potvrdil odchod od vývoja Crackdown 3

Crackdown 3

Otec série Crackdown potvrdil presne to, o čom sa v posledných dňoch hovorilo. Herný designér Davy Jones potvrdil, že už nepracuje na Crackdown 3 a povedal, aký to bude mať dopad na hru.

To, že technológiu Cloudgine kúpili Epic Games a že na Crackdown 3 pracuje už len Sumo Digital, nie je podľa neho nič závažné. Všetko, čo bolo treba vytvoriť v minulosti, už Jones a jeho kolegovia vytvorili a tak nebol najmenší problém predať Cloudgine Epicu a zatvoriť štúdio Reagent Games, ktoré sa na hre podieľalo spolu s Ruffian a Sumo Digital. Microsoft má aj naďalej k dispozícii vytvorené jadro deštrukčnej technológie do multiplayeru, ktorú však musí zakomponovať do svojej online funkcionality. Znamená to teda, že aj keď vlastne využíva Cloudgine, tak to nie je priamo Cloudgine, ale jeho derivát.

V rozhovore pre GamesIndustry ďalej povedal, že štúdio Reagent Games slúžilo výhradne na konzultáciu, aby pomohlo vytvoriť koncept hry. Drvivú väčšinu vývoja malo na starosti Sumo Digital a to, že bolo štúdio Reagent Games koncom minulého roka zatvorené, nie je žiadne tajomstvo. Štúdio podľa Jonesa splnilo svoje poslanie a tak nebol dôvod ho ďalej prevádzkovať. K rozhodnutiu odísť od vývoja Crackdownu 3 ešte pred vydaním povedal, že išlo o ťažké rozhodnutie, ale „bola to správna vec v správnom čase“. Dodáva ale, že v ideálnom svete by hra mohla byť hotová rýchlejšie a mohol by na jej vývoj dozerať až do samotného vydania.

Crackdown 3

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *