Digimon Survive ohlásené, vyjde aj na Xbox One

Digimon Survive
Aj keď sa na Xboxe zrejme nikdy nedočkáme pokémonov, v dohľadnej budúcnosti si vychutnáme aspoň konkurenčnú značku. Bandai Namco totiž oznámilo vydanie Digimon Survive na konzoly a hra zamieri aj na Xbox One a Nintendo Switch.

V Digimon Survive budeme hrať za protagonistu menom Takuma Momotsuka a jeho meno nezmeníme. Príbeh je vopred určený a tak si nemôžeme vytvoriť vlastnú postavu ani zvoliť pohlavie, ako tomu býva pri väčšine japonských hier. Takuma je za záhadných okolností prevezený z kempu do iného sveta, kde spolu s ďalšími bude bojovať o prežitie. Pritom bude môcť objavovať tento svet a robiť rôzne rozhodnutia, ktoré budú ovplyvňovať dianie. Výsledkom je hra s viacerými koncami a digivolúciami, kde sa Digimoni budú vyvíjať tiež na základe hráčových rozhodnutí. Hráčove rozhodnutia môžu mať dokonca vplyv na život a smrť niektorých postáv v príbehu.

Od hry môžeme čakať prakticky všetko to, na čo sme u pokémonov Digimonov zvyknutí: objavovanie, konverzácie, rôzne udalosti a ťahové súboje. Digimoni sa môžu navyše vyvinúť počas súboja, ak budú splnené určité podmienky a skonzumovaná určitá Energia. Energiu bude možné obnovovať útočením na nepriateľov a rozprávaním sa so svojim Digimonom. To druhé môže dokonca predĺžiť trvanie evolúcie. Celkovo bude v hre dostupných 100 digimonov, ktorých sa môžete pokúsiť chytiť všetkých. Ale nie je to povinné.

Hra vychádza v roku 2019 na PS4 a Nintendo Switch v Japonsku, potvrdené je však aj vydanie hry na Xbox One a PC na západnom trhu.

via Gematsu

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *