Producent God of War prestupuje do Microsoft Studios

God of War
Štúdio The Initiative to myslí s prípravou svojho takzvaného AAAA titulu naozaj seriózne! Šéf štúdia Darrell Gallagher oznámil, že do štúdia, ktoré spadá pod divíziu Microsoft Studios a Xbox, najalo hneď niekoľko profesionálov z hernej brandže. Mimo iného aj producenta God of War.

Brian Westergaard pracoval v minulosti práve na hre God of War, titule, ktorý si tento rok získal obrovskú popularitu u fanúšikov aj herných kritikov. Niektorí dokonca kvôli tejto hre priamo vyčítali Microsoftu jeho nedostatok exkluzivít v minulých rokoch, ako aj fakt, že keď nejaká exkluzivita vyšla, nezožala taký úspech ako nové pokračovanie Kratosovho príbehu. Práve to je niečo, čo chce Microsoft napraviť. The Initiative má byť toho dôkazom.

Celkovo sa do štúdia dostalo šesť talentov z rôznych odborov. Okrem Westergaarda to sú napríklad bývalé HR manažérky z Riot Games a Crystal Dynamics, Annie Lohr a Lindsey McQueeney, šéfredaktor magazínu Next Generation Blake Fischer alebo Dan Neuburger, ktorý pracoval v Crystal Dynamics ako vývojár.

The Initiative

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *