Producent God of War prestupuje do Microsoft Studios

God of War
Štúdio The Initiative to myslí s prípravou svojho takzvaného AAAA titulu naozaj seriózne! Šéf štúdia Darrell Gallagher oznámil, že do štúdia, ktoré spadá pod divíziu Microsoft Studios a Xbox, najalo hneď niekoľko profesionálov z hernej brandže. Mimo iného aj producenta God of War.

Brian Westergaard pracoval v minulosti práve na hre God of War, titule, ktorý si tento rok získal obrovskú popularitu u fanúšikov aj herných kritikov. Niektorí dokonca kvôli tejto hre priamo vyčítali Microsoftu jeho nedostatok exkluzivít v minulých rokoch, ako aj fakt, že keď nejaká exkluzivita vyšla, nezožala taký úspech ako nové pokračovanie Kratosovho príbehu. Práve to je niečo, čo chce Microsoft napraviť. The Initiative má byť toho dôkazom.

Celkovo sa do štúdia dostalo šesť talentov z rôznych odborov. Okrem Westergaarda to sú napríklad bývalé HR manažérky z Riot Games a Crystal Dynamics, Annie Lohr a Lindsey McQueeney, šéfredaktor magazínu Next Generation Blake Fischer alebo Dan Neuburger, ktorý pracoval v Crystal Dynamics ako vývojár.

The Initiative

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *