Sea of Thieves nebude mať platené expanzie, mikrotransakcie majú fungovať inak

Sea of Thieves Sacks of Gold
Napriek kritike sa Sea of Thieves teší rastúcej komunite, ktorá má už dnes 5 miliónov hráčov, medzi ktorých patrím s občasnými prestávkami aj ja. Potešujúce na hre je, že má bezplatné content updaty, ako napríklad ten čerstvo vydaný – The Cursed Sails. A nie, ani v budúcnosti hra nebude mať platené DLC.

Potvrdili to samotní vývojári v rozhovore pre GamesIndustry.biz, kde Mike Chapman povedal aj to, že Sea of Thieves využije inú formu monetizácie. Vydávať spoplatnené DLC do hry by bolo podľa neho zlé, pretože by to delilo komunitu. Preto Rare zvažuje spôsoby, ako zarobiť na hre viac.

No na to, aby sa v Sea of Thieves objavili mikrotransakcie, vraj nestačí len prvoplánovo použiť niečo, čo funguje v iných hrách. Chapman vraví, že mikrotransakcie musia byť do pirátskej MMO zakomponované tak, aby pôsobili familiárne a nevadili hráčom, ktorí nechcú nutne platiť za obsah. Prirovnáva to k herným mechanizmom a snahe inovovať jednotlivé časti gameplayu hry. Zároveň vylúčil, že by mali mikrotransakcie nejak deliť hráčov alebo robiť z hry pay-2-win titul, ako tomu bolo napríklad pri Battlefront 2.

Sea of Thieves Megalodon

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *