Elea vychádza exkluzívne na Xbox One v septembri

Elea
Surreálna epizodická sci-fi adventúra spoza hraníc našej slnečnej sústavy má dátum vydania. Vydavateľ SOEDESCO oznámil, že jeho titul Elea vychádza už 6. septembra/září na PC a exkluzívne na Xbox One.

Epizodická adventúra Elea je inšpirovaná klasickou sci-fi tvorbou Arthura C. Clarkeho, Franka Herberta alebo Stanislawa Lema. V roku 2073 ľudstvo čelí zhubnej nákaze, ktorá zabíja deti a jediným riešením v danej chvíli sa zdá byť len cesta za hranice slnečnej sústavy. Práve tam vonku objavili vedci planétu s podmienkami vhodnými pre život, teraz pomenovanú Solace. Ku kolonizačnej misii sa pridal aj manžel hlavnej hrdinky, Ethan. Vesmírna loď Pilgrimage však krátko po vstupe k planéte prerušila kontakt so Zemou.

Hra začína 13 rokov po týchto udalostiach, kedy prichádza na rad druhá misia, do ktorej sa už pridáva aj Elea, v záujme nielen objavovať nový ľudský domov, ale tiež nájsť svojho manžela a zistiť, čo sa stalo. Napriek tomu, že ide o epizodickú adventúru, nejedná sa o klikačku a lá Broken Sword alebo hry od Telltale. Tu máme totiž k dispozícii voľný pohyb, podľa čoho sú dostupné vedľajšie misie a možnosť objavovať svet vôkol seba.

Elea - Episode 1
Elea - Episode 1
Developer: ‪SOEDESCO‬
Price: 12,99 €

Elea beží na Unreal Engine 4 a vyznačuje sa vizuálnymi efektami, ktoré nemusia byť vhodné pre epileptikov. Zahŕňa to napríklad prudké záblesky a meniace sa farby, čo má síce svoj príbehový účel, ale hra vďaka tomu nemusí byť vhodná pre časť záujemcov. Titul sa dá predobjednať už teraz cez Windows Store a to za cenu 11,69€. Štandardná cena prvej epizódy po vydaní bude činiť tiež vcelku príjemných 12,99€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

2 komentáre

 1. StriderCZ píše:

  Vypadá velice lákavě. Koupím a napíšu své dojmy.
  Sci-fi ala A.C. Clark, nebo F. Herberta- to si nechám líbit.
  I kdyby to mělo zahrnovat nekonečné bloudění po vesmírné lodi ala Vesmírná odysea.
  Díky za tip.
  Teď už jen v “rychlosti” dohrát Kingdom Come (nahráno 8 dní, zabit Prcek v Přibyslavicích).
  Pak DOOM v rámci game Passu… jaksi nestíhám…

Pridaj komentár