Microsoft potvrdil, že jeho päť exkluzivít dostane PC krabicovku

Super Lucky's Tale
Microsoft na Gamescome oficiálne potvrdil to, čo sa objavilo na internete už skôr. THQ Nordic bude mať na starosti vydanie piatich hier z programu Xbox Play Anywhere aj na Steam a kamenné predajne. Nutno pritom dodať, že sa jedná o hry, ktoré Microsoft len vydal a nie vyvinul.

ReCore: Definitive Edition je titul vyvinutý štúdiom Armature a jednalo sa o vôbec prvú Xbox Play Anywhere hru na trhu. Titul z roku 2016 zavedie hráčov na vzdialenú planétu Far Eden, kde sa hrdinka Joule stáva jedinou živou osobou v spustošenom svete robotov. Hre bohužiaľ neprospeli počiatočné technické problémy a nedostatky, čo sa odrazilo aj na popularite. Nutno ale dodať, že sa jedná o kvalitný zážitok, ktorý by ste si nemali nechať ujsť!

Ďalšou hrou je Super Lucky’s Tale. Roztomilá plošinovka od štúdia Playful vyšla len minulý rok po boku Xbox One X, 7. novembra a to dokonca so slovenskými a českými titulkami. Od svojho exkluzívneho konzolového vydania na Xbox sa dočkala ešte dvoch DLC, ktoré prinášajú do hry nové levely a príbehy za prívetivú cenu.

Zavŕšia tituly od štúdia Asobo, vyvinutých za pomoci štúdia Frontier Development. V dvoch prípadoch ide o remastrované verzie hier Rush: A Disney-Pixar AdventureDisneyland Adventures. Obe vyšli pôvodne ešte na Xbox 360 a vyžadovali Kinect, ktorý už ale nie je nutnosťou. Jeho podpora je síce stále zabudovaná, ale oba tituly sa dajú hrať pomocou ovládačov. Taktiež majú podporu split-screen co-opu. Doplní to Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection, ktorý sa od predošlej verzie líši podporou 4K HDR, novými zvieratami a podporou Xbox Play Anywhere.

Dátumy vydania pre tieto hry zatiaľ neboli oznámené.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. rado píše:

    proč kua???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *