Left Alive môže vyjsť aj na Xbox, prioritu však má PS4

Left Alive
Japonské hry sa začínajú postupne dostávať aj na Xbox One, čo môžeme vidieť aj na príchode titulov ako NieR: Automata alebo Sekiro: Shadows Die Twice na Xbox. V kartách je ale aj možné vydanie titulu Left Alive.

Ten bol oznámený ešte na Tokyo Game Show 2017 ako spin-off k sérii Front Mission pre PlayStation 4 a PC. Práve skutočnosť, že hra zamieri aj na počítač, otvára možnosť vydania hry aj na ďalšie platformy. To viacmenej potvrdil režisér Toshifumi Nabeshima na veľtrhu Gamescom. “Našou prvou misiou je vydať PC a PS4 verzie tak dobre, ako sa len dá. Akonáhle to spravíme, môžeme sa pozrieť na ďalšie možnosti,” vyjadril sa Nabeshima pre server DualShockers. Môžeme teda čakať, že hra vyjde neskôr aj na ďalšie platformy, čo zahŕňa Xbox One a Nintendo Switch, ale najprv musíme počkať na vydanie hry ako takej. Zatiaľ nemá dátum vydania.

DualShockers ďalej k hre, ktorá je inak stále zahalená rúchom tajomtsva, povedal niekoľko noviniek. Na veľtrhu Gamescom si totiž novinári mohli hru vyskúšať poprvýkrát a dozvedieť sa tak viac. Left Alive nebude len čistou strieľačkou s nohami na zemi. Hrať budeme za troch protagonistov, ktorí sa nečakane ocitnú uprostred vojny a budú mať k dispozícii len obmedzené zdroje. Kvôli tomu budú pešie boje veľmi taktické a hráči budú môcť používať pasce, improvizované zbrane alebo crafting na to, aby bojovali proti nepriateľským vojakom.

V hre má veľmi dôležitú rolu možnosť voľby a časť rozhodnutí ovplyvní záchranu a životy civilistov, ktorí ostali uväznení v meste. Ľudia tu majú svoje motívy a príbehy, ktoré trvajú prakticky až do samého konca hry. Pri záchrane vám môže trvať dlho presvedčiť ich, aby išli s vami. Ak ich ale nepresvedčíte alebo sa tak rozhodnete, môžete nechať týchto ľudí napospas osudu.

Okrem toho sú v hre mechovia, ktorých je možné ukradnúť a vrhnúť sa do boja práve s pomocou nich. S tým súvisí aj možnosť rozhodnutia sa: mecha môže riadiť len jeden z troch protagonistov a je na vás, či sa rozhodnete ísť od boja peši alebo v stroji.

via DualShockers

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *