Sony nepovolí cross-platform multiplayer: “PSN je najlepšie”

Tak. Zdá sa, že cross-platform multiplayer medzi Xbox One a PS4 nikdy neuvidíme. Dôvod? Sony argumentuje populistickým výrokom.

“Myslíme si, že PlayStation je najlepšie miesto na hranie hier. Veríme, že Fortnite sa spartneril s PS4 preto, lebo ponúka najlepší zážitok pre hráčov. Veríme tomu. V niektorých hrách sme však už povolili cross-platform s PC a niektorými ďalšími platformami, takže sa rozhodujeme podľa toho, čo je pre užívateľov najlepšie. To je náš pohľad na cross-platform,” tvrdí výkonný riaditeľ Sony Kenichiro Yoshida.

Yoshida sa takto na adresu crossplayu vyjadril počas veľtrhu IFA 2018 v Berlíne. Nutno ale dodať, že Sony zavádza. Služba PlayStation Network totiž už v minulosti čelila vážnym problémom, ktoré malo na svedomí slabé zabezpečenie serverov. Vďaka tomu sa napríklad v roku 2011 podarilo hackerskej skupine Anonymous zhodiť celú službu na jeden mesiac a na internet sa dostali citlivé dáta užívateľov, vrátane údajov o kreditných kartách. Navyše, prieskum IHS iMarkit z roku 2016 dokázal, že Xbox Live je najrýchlejšia a najspoľahlivejšia konzolová služba na trhu.

PlayStation VR

Foto: Sony

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *