Rare posunulo vydanie Forsaken Shores, expanzie od Sea of Thieves

Sea of Thieves Forsaken Shores

Nová expanzia Forsaken Shores, ktorá mala vyjsť už v týchto dňoch do Sea of Thieves, sa oneskorí. Našťastie pôjde iba o týždenný odklad a tak datadisk namiesto zajtrajška uvidíme až budúci utorok, 27. septembra/září.

Pozorných hráčov tento odklad neprekvapí, pretože producent hry Joe Neate pred možným odkladom varoval už koncom minulého týždňa. Poznamenal, že posledných pár updatov prinieslo so sebou aj niekoľko problémov a bugov, ktoré vyžadovali nečakanú údržbu serverov tesne po vydaní. Tvorcovia sa chcú podobnému faux pas vyhnúť a preto je pri vydaní veľkej expanzie Forsaken Shores prioritou, aby sa takéto problémy neopakovali.

Neate svoje predošlé slová čerstvo potvrdil: „Našou prioritou je zaručiť, že prinesieme stabilný a vyladený zážitok bez bugov, ktorý si môžu vychutnať všetci naši hráči. Mali sme teraz víkendové testovanie v Pioneer programe a vďaka nemu sme zaznamenali problém so správou pamäte, kvôli ktorému mali mnohí testeri problémy s padaním hry.“ Rare vraví, že ide o komplexný problém a ten si vyžaduje viac času, vďaka čomu je pre tvorcov lepšie update odložiť, než ohroziť zážitok všetkým hráčom.

Samotná expanzia je dovedna najväčšou, ktorú Rare pripravilo pre Sea of Thieves. Hru totiž rozširuje o nový región Devil’s Roar plný vulkanických ostrovov, kde môže byť občas aj samotná voda nebezpečná. V čase blížiacej sa erupcie sa môže totiž voda v okolí ostrova zahriať natoľko, že sa v nej hráči uvaria, ak si nebudú dávať pozor. Preto sa do hry dostáva aj ďalšia novinka: čln, ktorý má zvýšiť bezpečnosť hráčov a lodí nielen v neprebádaných vodách. Do toho pribudnú úplne nové a komplexnejšie misie Cargo Runs, nové NPC na ostrovoch a ďalšie novinky. V misiách už pôjde nielen o prevážanie tovaru, ale aj o to zabezpečiť mu konkrétne podmienky. Ako to vyzerá, môžete vidieť v traileri nižšie:

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *