Technický riaditeľ Rockstaru prestúpil do Microsoft Studios

Microsoft Studios
K Microsoftu sa pridal ďalší talent z brandže. Hoci Tom Shepherd nie je taký známy ako bratia Sam a Dan Houserovci alebo ich parťák Lazlow Jones, vo vývojárskej komunite má pomerne silné meno.

Shepherd bol totiž technický riaditeľ v Rockstar Games a pri vývoji hier ako Grand Theft Auto alebo Red Dead Redemption zohrával veľmi silnú rolu. Prakticky totiž zabezpečoval a určoval, akým smerom sa budú jednotlivé aspekty týchto obrovských hier uberať. V septembri/září ale Shepherd vymenil Rockstar za nové štúdio The Initiative v Santa Monice, ktorú založil Darrell Gallagher, aby vyvíjalo nové exkluzivity pre Xbox. Podľa staršej pracovnej ponuky dokonca štúdio zašlo tak ďaleko, že uviedlo, že pripravuje „AAAA“ hru. Hoci mohlo ísť o preklep, pri pomyslení na fakt, že v štúdiu pracuje špičkový talent zo štúdií ako Square Enix alebo Sony Santa Monica, to môže štúdio s prípravou štvor-áčkového titulu smrteľne vážne.

Tom Shepherd

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *