Microsoft má údajne záujem o štúdio, ktoré pracovalo pre Sony

Detroit Become Human
Leaker známy ako Klobrille na svojom twitteri zverejnil informáciu, že Microsoft už niekoľko mesiacov vedie rokovania o kúpe štúdia, ktoré zvyklo pracovať pre Sony.

Nepovedal, o aké štúdio sa jedná, keďže rokovania ešte stále prebiehajú, ale jedná sa vraj o zaujímavé stredne veľké štúdio. Keďže takých bolo viac, môžeme sa len dohadovať, o čo by mohlo ísť. Dodáva však, že to nie je Insomniac. Detaily tak naďalej ostávajú zahalené rúchom tajomstva. Potenciálnym kandidátom na akvizíciu by mohlo byť francúzske štúdio Quantic Dream, ktoré v uplynulých mesiacoch hľadalo skúseného DirectX vývojára. Okrem toho vraj Sony nebolo príliš nadšené z komerčného úspechu Detroit: Become Human, ktorý dokonca aj napriek skoršiemu dátumu vydania v USA prekonala menšia Xbox exkluzivita State of Decay 2.

Ďalším potenciálnym kandidátom je štúdio Ready at Dawn, ktoré pracovalo napríklad na pôvodnom Okami, na starších častiach God of War a na PS4 pre zmenu vydali The Order: 1886. Jeho šéf sa v minulosti vyjadril pozitívne ako o Xboxe, tak o konzole Project Scorpio. V roku 2015 pre zmenu vyhlásil, že štúdio by v budúcnosti mohlo vyvíjať hry aj pre Xbox One. Čo povedali, to aj dodržali. Ich neskorší počin Deformers vyšiel na Xbox One.

Objavili sa však aj špekulácie o ďalších: FromSoftware, Supermassive Games a Bluepoint Games.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. JR píše:

    😀 Zachvíli jim to Microsoft všechno odkoupí a zůstane jim pak už jen to Grand Turismo, to by nikdo nechtěl ani zadarmo 😀

  2. Jouou píše:

    Ty vole fromsoftware a delejte microsofte kupujte to

Pridaj komentár