2K Sports si predĺžili licenciu na NBA za 1 miliardu dolárov

NBA 2K19
Mikrotransakcie a všetky tie hnusné praktiky v sérii NBA 2K nakoniec môžu mať praktický účel.

2K Games si totiž predĺžili licenciu na používanie značky NBA, čo zároveň zahŕňa možnosť spolupracovať s jednotlivými basketbalistami a partnermi organizácie NBPA. A že to nie je lacná záležitosť, dokazuje suma, ktorú muselo 2K Sports zaplatiť za to, aby mohla plnohodnotne narábať so značku NBA po dobu ďalších 7 rokov. Samotné štúdio totiž potvrdilo, že kauf ju vyjde na 1,1 miliardy amerických dolárov.

Ak sú licencie takto drahé aj v ostatných odvetviach, potom zrejme nie je prekvapením, že niektoré značky majú absolútny monopol. Stačí sa pozrieť na koniec značky NHL 2K v prospech konkurenčnej EA Sports NHL série. Ak sa jednoducho nejaká séria neuživí, najmä ak sú v stávke miliardy, potom je jej koniec neodvratný. Konieckoncov, aj FIFA s haldou oficiálnych licencií valcuje konkurenčné PES-ko od Konami. To dokonca s najnovším dielom ukončilo partnerstvo s Champions League.

via Gamesite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *