Microsoft vydal úplne novú Xbox aplikáciu pre PC

Microosft už skôr avizoval, že sa na dnešnej E3 bude venovať aj PC a že to myslí vážne, dokazuje nielen oznámenie služby Game Pass pre PC, ale aj úplne nová Xbox aplikácia pre Windows 10.

Kým predošlá aplikácia bola skôr doplnkom ku konzole, nová aplikácia už vyzerá ako launcher na spôsob Steamu či Epic Store. Obsahuje totiž sekciu Nainštalované, kde sa môžete dopracovať k svojim nainštalovaným hrám.

Xbox (Beta)
Xbox (Beta)
Developer: Microsoft Corporation
Price: Zadarmo

Doplní to sekcia Game Pass, ktorá má rovnako významné postavenie ako Store, s rozdielom, že hry si nemusíte kupovať, ale ako predplatiteľ služby si hru jednoducho nainštalujete a hráte, pokým je v službe dostupná. Zo screenshotov zároveň môžeme vyčítať prvé tituly zahrnuté v ponuke Game Passu pre PC: Sea of Thieves, Gears of War 4, Ori and the Blind Forest, Halo: The Master Chief Collection, Wasteland 2: Director’s Cut, We Happy Few a State of Decay 2.

Dostupná bude tiež sekcia Social, ktorá zahŕňa všetko, čo súvisí s komunikovaním s kamarátmi po sieti Xbox Live. Okrem friendlistu tu tak uvidíte chaty, ktoré pripomínajú Discord či Slack.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *