Gears 5 bude bez Season Passu a platených loot boxov

Gears 5

Gears 5 vychádza na jeseň/podzim ako najväčší tohtoročný release z dielne Xbox Game Studios a tak hráčom dáva viacero dôvodov na radosť.

Vývojári už teraz v predstihu potvrdili, že hra nebude mať Season Pass a nebude mať ani mikrotransakcie na nákup Gear Packov. Znamená to, že po vzore Gears 4 budú v hre dostupné všetky nové mapy úplne zadarmo pre režimy matchmaking a Private Play. V prípade Gears 4 to fungovalo tak, že DLC mapy boli v rotačke a hráči, ktorí Season Pass nemali, sa tým pádom dočkali nových máp len v určitom čase. Zdá sa však, že aj tomuto obmedzeniu je koniec.

Mimochodom, režim Escape ponúkne Map Editor!

Hra však ponúkne nový Tour of Duty systém. Je to systém denných a týždenných výzev, občas doplnených sezónnymi medailami. To všetko vám bude odomykať nové itemy na customizáciu vrátane skinov pre postavy. Hra bude navyše popisovať, čo musíte spraviť, aby ste odomkli ten-ktorý item a čo poteší, nebude tu žiaden spoplatnený obsah. Každú sezónu sa môžu hráči tešiť na úplne nové itemy a výzvy, ktoré umožnia vychutnať si Tour of Duty naplno. Hráči tiež môžu odomykať odmeny umiestnením sa v tabuľkách režimov Escape a Versus.

Okrem toho hra ponúkne Supply Drops, ktoré sa odomykajú podľa počtu odohraných minút. Každou minútou hrania sa priblížite k novému Supply Dropu, ktorý odomkne náhodnú vec. Vlastne je to loot box, len zaň neutratíte ani cent. Navyše, duplicitné itemy sa automaticky premenia na škváru, z ktorej si môžete vycraftiť nové Supply itemy alebo upgradovať postavu.

Hra však predsa len ponúkne jednu formu spoplatneného obsahu. Hráči si budú môcť kúpiť prémiovú menu Iron, s ktorou si môžu nakúpiť exkluzívne kozmetické itemy. Máme tak nejak tušáka, že pôjde skôr o špeciality typu Terminátor. Hráči môžu získať prémiovú menu Iron aj poctivým hraním režimu Tour of Duty. Pri nákupe uvidíte konkrétne itemy, ktoré si môžete kúpiť a teda žiadne loot boxy.

Inou novinkou je Boost, ktorý sa dá tiež zakúpiť v Gears 5. Hráči, ktorí si zaplatia, majú zrýchlenú progresiu po dobu niekoľkých dní (1 deň, 7 dní atď.). V ponuke sú Double XP pre multiplayer, postavu v režimoch Escape a Horde a dvojnásobne rýchlejšie získavanie Supply Dropov. The Coalition dodáva, že The Coalition chce zabezpečiť fair-play zážitok a tak platí, že multiplayer bude balancovaný a nehrozí, že by ste sa ako LVL2 postavili proti LVL40 postave, ako tomu je v Black Ops 4.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *