Obsidian chce prinavrátiť život titulu Alpha Protocol

Žiaľ, jednou z najhorších vlastností dnešného herného priemyslu je, že hry tu sú s nami len na požičaný čas: akonáhle vyprší licencia na hudbu alebo skončí štúdio, hry jednoducho zmiznú z predaja.

Najčerstvejším príkladom toho je Alpha Protocol. Hra, ktorú vyvinulo štúdio Obsidian pre vydavateľa SEGA ešte v roku 2010, bola tento týždeň stiahnutá zo Steamu. Zatiaľ čo SEGA najprv komentovala stiahnutie hry z obchodu so slovami, že stratila práva na hru v prospech Obsidianu (súčasť Xbox Game Studios), neskôr sa k veci vyjadril aj Obsidian, ktorý povedal, že práva na hru určite nemá a osud hry je v rukách jej vydavateľa. A ten následne zareagoval opravným tvrdením, že došlo k omylu a že hra bola stiahnutá kvôli vypršanej hudobnej licencii.

Napokon je to však Obsidian, ktorý dal hráčom aspoň štipku nádeje v možný návrat hry do Storu, prípadne na pokračovanie značky. Štúdio sa totiž vyjadrilo, že ho teší podpora fanúšikov a zistia, či je možné s touto situáciou niečo robiť na ich strane. Teoreticky by sa za hru mohol postaviť Microsoft a mohol by obnoviť licenciu na hudbu, ako pri Alan Wake.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *