Alan Wake sa vracia do obchodov

Alan Wake
Remedy naozaj potešilo svojich hráčov. Pred rokom musel Alan Wake opustiť digitálne obchody, pretože mu končila hudobná licencia. Remedy však hru neprenechalo osudu – hudbu znovu licencovalo.

Toto predstavuje výrazný odklon od politiky štúdií ako Rockstar, EA alebo 2K Games, ktoré miesto toho, aby si hudbu nanovo licencovali, jednoducho svoje hry buď navždy odstránili z obehu, alebo ich okresali o ikonické skladby. V prípade Mafie 1 dokonca došlo k nahradeniu skladieb úplným tichom, vďaka čomu je jazda v hre ďaleko menej familiárna, než aká bola pred 10 či 15 rokmi.

Remedy sa rozhodlo ísť inou cestou a znovu licencovalo skladby, vďaka čomu sa môže hra znovu vrátiť na Steam a Xbox Marketplace, kde sa objaví už čoskoro. Hra je samozrejme kompatibilná aj s Xbox One, kódy k jej stiahnutiu boli dostupné v krabicových verziách Quantum Break.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *